Hertl v Edenu, Gebre u paneláků. Hvězdy se fotily tam, kde začínaly | iSport.cz
Ilona Kolářová
10. prosince 2013 • 15:00

Hertl v Edenu, Gebre u paneláků. Hvězdy se fotily tam, kde začínaly

TOP VIDEA
Boj o záchranu vrcholí. Našli jsme 4 hráče, kteří mohou své týmy zachránit
Baník - Jablonec: Trenér Rada končil zápas v emocích a hrozil kameramanovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE | Tomáš Hertl, Petr Čech, populární krásky Kiki a Maki... Dnes patří k nejlepším na světě, oblékají dresy slavných klubů, jsou obletovaní a vydělávají hodně peněz. Kde ale sportovní hvězdy začínaly? Většinou ve skromných kulisách. Dvanáct slavných sportovců, které zastupuje agentura Sport-Invest, nafotil do kalendáře s touto tématikou Ondřej Pýcha. A slavní sportovci na jeho fotky připsaly vlastní rukou krátký komentář.Tomáš Hertl, vycházející hvězda NHL, se culí ve slávistické šatně mezi hokejkami a dresy. Pohodář s dresu San José byl v popisu, kde a kdy začínal s hokejem, stručný: „Na Slavii v Edenu od 3 let.“ K tomu přidal autogram, stejně jako ostatní. Někteří ještě něco přimalovali, smajíka či znak svého současného klubu.

„Máma vždy věděla, kde mě najde. Byl jsem vždycky s klukama na hřišti hned pod naším balkónem,“ popsal blátivý plácek mezi paneláky nepostradatelný obránce fotbalové reprezentace Theodor Gebre Selassie.

Slavnostně nalíčená rychlobruslařská královna Martina Sáblíková se zimákem za zády vzpomíná: „Když jsem se v 11 poprvé pustila mantinelu ve Žďáře, byl to adrenalin.“

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková v tělocvičně, kde začínala jejich sportovní kariéra
Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková v tělocvičně, kde začínala jejich sportovní kariéra

Fotbalový sen Petra Čecha se narodil v plzeňské Luční ulici. Gólman sedící ve skromné šatně v dresu slavné Chelsaa připomněl, že se na této adrese vyskytoval před dlouhými 24 lety – na fotku přidal letopočet 1989.

I další fotky ilustrují malé příběhy: volejbalové krásky Krystýna Kolocová a Markéta Sluková spolu chodily do školy, jeden z nejlepších házenkářů světa Filip Jícha proháněl míč pod širým nebem ve Starém Plzenci, Vavřinec Hradilek zažíval zpočátku na kanále v Troji strach a začínajícímu Ondřeji Synkovi veslování nešlo a ani ho moc nebavilo..

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud