Sportovec roku: Hejnová dostala cenu čtenářů iSport.cz

Autor: Martin Hašek, iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Překážkářka Zuzana Hejnová vyhrála anketu čtenářů deníku Sport a serveru iSport.cz o českého Sportovce roku 2013. Atletická mistryně světa byla oceněna ve středu v pražském TOP Hotelu při tiskové konferenci předcházející vyhlášení ankety Sportovec roku, kterou pořádá Klub sportovních novinářů. Cenu jí předal redaktor deníku Sport  Martin Hašek.

Kdo vyhraje tradiční novinářskou anketu, bude oznámeno až ve středu večer v přímém přenose České televize. Atletka Zuzana Hejnová má už ale jedno vítězství v kapse. S 2165 body ovládla hodnocení čtenářů deníku Sport a serveru iSport.cz.

Top 5 v anketě Sportu hlasů
Zuzana Hejnová (atletika) 2165
Gabriela Soukalová (biatlon) 1328
Simona Baumrtová (plavání) 872
Tomáš Berdych (tenis) 765
Jaromír Jágr (hokej) 757

"Moc všem děkuju," vzkázala čtenářům úspěšná atletka, která během uplynulé sezony vyhrála všech třináct závodů a v Moskvě se stala mistryní světa. Od redaktora deníku Sport a serveru iSport.cz Martina Haška převzala křišťálový pohár určený pro celkovou vítězku.

Zvítězila před biatlonistkou Světového poháru Gabrielou Soukalovou a plavkyní Simonou Baumrtovou. Ta přivezla o víkendu čtyři medaile z mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Tento úspěch ale přišel až po uzávěrce novinářské ankety, a tak Baumrtová mezi novinářskou desítkou chybí.

Anketa Klubu sportovních novinářů Sportovec roku je vyhlašována už od roku 1959 a je tak nejstarší akcí podobného druhu v Česku.

Zuzana Hejnová vyhrála anketu iSport.cz o Sportovce roku České republiky

Redaktor Sportu Martin Hašek předává Zuzaně Hejnové cenu za vítězství v anketě iSport.cz