27. dubna 2014 • 21:35

Radotína se zmocnili indiáni! Hřebeského memoriál pro Kahnawake

Autor: jab
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ALFA Kuchta, Priskeho lekce a slávistické otazníky. Co nový stadion Sparty?
Pasta-Zacha-Palát? Top lajna i v NHL. Zimáková lajna? Pozabíjeli bychom se, směje se Irgl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z nebe se snášel mírný déšť a areálem radotínské Sokolovny v sobotním večeru zněl nápěvek indiánského chorálu. 21. ročník boxlakrosového Memoriálu Aleše Hřebeského při své první účasti ovládl irokézský tým Kahnawake Rapids, který ve finále přetlačil Kanaďany z Green Gaels.Třetí místo vybojovali čeští mistři LCC Custodes, kteří potěšili nabité tribuny výhrou 5:2 nad trojnásobnými vítězi turnaje Megamen Boston.

"Letošní ročník byl určitě nejkvalitnější v historii, hlavně díky Rapids," bilancoval ředitel turnaje Jan Barák. "Kromě kvalitních zámořských týmů se ale hodně zlepšuje i úroveň evropských zástupců, mezi největší překvapení patří šesté místo Vienna Monarchs a osmé Turku Titans," chválil rakouské a finské vyslance.

Podívejte se na zahájení Memoriálu Aleše Hřebeského

Dotáhnout do Radotína „otce lakrosu“ bylo velkým přáním pořadatelů Memoriálu. Z indiánských rezervací lakros vzešel, Irokézové na třech světových šampionátech skončili druzí. Na 21. pokus to vyšlo. „Sen se stal skutečností,“ mnul si ruce Barák.

Původně účast přislíbil i druhý irokézský tým Kahnawake Tomahawks, který se ale den před startem turnaje omluvil. Podle vyprávěného "drbu" měl sice dorazit na letiště, ale manažer týmu utekl i s penězi na letenky.

Na pražské Ruzyni tak přistáli jen Rapids, kteří v sestavě s řadou hvězd profesionální kanadsko-americké soutěže NLL v Radotíně dominovali. Šest zápasů proměnili v šest výher s výmluvným skóre 40:16. Z řad Kahnawake vzešel nejlepší útočník turnaje, Kedoh Hill, i nejlepší brankář, osmatřicetiletý veterán Mike Thomspon.

Boxlakrosový turnaj v Radotíně ovládli hráči Kahnawake Rapids, kteří se na Memoriálu Aleše Hřebeského představili jako první irokézský tým v historii Boxlakrosový turnaj v Radotíně ovládli hráči Kahnawake Rapids, kteří se na Memoriálu Aleše Hřebeského představili jako první irokézský tým v historiiFoto www.ahmemorial.cz

V semifinále i finále se ale indiáni hodně nadřeli, o svých výhrách rozhodovali až gólovou smrští v třetích periodách. Nejlepší český tým LCC srazili v závěrečném dějství třemi brankami a v souboji neporažených týmů zasypali v boji o zlato kanadské Grean Gaels dokonce čtyřmi trefami.

Po výhře 5:2 zvedli hráči Rapids nad hlavu vítězný pohár, premiéra v Radotíně těžko mohla dopadnout lépe. "Jsme poctěni, že jsme zde mohli startovat. Turnaj se vydařil, nikdo se nezranil, všichni jsme si to užili," děkoval při závěrečném ceremoniálu manažer Kahnawake Sterling Deer.

A těsně před tím, než diváky oslnila salva ohňostroje, přispěchal Deer s potěšujícím slibem. "Příští rok určitě plánujeme přijet znovu. A znovu vyhrát."

Pro turnaj i celý český lakros skvělá zpráva.

Podívejte se na pozvánku na příští ročník memoriálu


Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud