30. srpna 2015 • 19:07

Zdrcenou Vacenovskou telefonicky „probrala“ tenistka Šafářová

Autor:
Iveta Vacenovská se ve čtyřhře postarala o nejlepší český výsledek na Czech Open. S rakouskou spoluhráčkou Jia Liu se dostala do semifinále.
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stolní tenistka Iveta Vacenovská (29 let) si na světovém turnaji Czech Open v Olomouci připsala nejlepší český výsledek. S rakouskou spoluhráčkou Jia Liu se probila do semifinále čtyřhry, na dálku ji pěsti držela i tenistka Lucie Šafářová. Vacenovská ovšem spokojená nebyla. „Spokojená být nemůžu, nebyl to z naší strany dobrý výkon. Škoda,“ vyhodnotila Vacenovská.Ve dvouhře skončila Vacenovská hned v prvním kole, překvapila ji šestnáctiletá Japonka Kato Myiu. Byla na sebe hodně naštvaná, ve čtyřhře se chtěla ukázat. Na dálku jí pomohla i tenistka Šafářová. Z turnaje v New Havenu, kde sama bojovala o titul s Petrou Kvitovou, jí posílala povzbudivé vzkazy.

„Nemohla jsem spát, byla jsem rozladěná z dvouhry, tak mě Lucka povzbuzovala,“ prozradila Vacenovská komunikaci s kamarádkou. Ve čtvrtfinále čtyřhry si Vacenovská se svojí klubovou spoluhráčkou z Lince poradila s tchajwanským tandemem I-Ching Cheng - Yi-Hua Huang (3:2). V semifinále ovšem nestačily na dvojici z Hongkongu Hoi Kem Doo - Yana Tie (1:3).

I tak si Vacenovská v Olomouci připsala nejlepší český výsledek. Ve dvouhrách se nejdál dostal Dmitrij Prokopcov, ve druhém kole jej porazil Jung Youngsik (Korea) 4:0. Další čeští reprezentanti – Tomáš Konečný, Hana Matelová a Iveta Vacenovská vypadli v prvním kole. Kvůli zranění musela zápas v prvním kole vzdát i Renáta Štrbíková.

Iveta Vacenovská se ve čtyřhře postarala o nejlepší český výsledek na Czech Open. S rakouskou spoluhráčkou Jia Liu se dostala do semifinále.Iveta Vacenovská se ve čtyřhře postarala o nejlepší český výsledek na Czech Open. S rakouskou spoluhráčkou Jia Liu se dostala do semifinále.

CZECH OPEN 2015

Finále mužů: Wong Chun Ting (Hongkong) - Jošimura (Japonsko) 4:2 (3, -13, -7, 9, 9, 8)

Finále žen: Fukuhara (Japonsko) - Jeon Jihee (Korea) 4:0 (7, 12, 11, 8)

Finále čtyřhry mužů: Gerell, Persson (Švédsko) - Jung Youngsik, Kim Minseok (Korea) 3:0 (7, 6, 7)

Finále čtyřhry žen: Jeon Jihee, Yang Haeun (Korea) - Doo Hoi Kem, Tie Yana (Hongkong) 3:1 (-6, 7, 8, 5)

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze