Paráda! Nosková bere na MS v cyklokrosu stříbro v závodě žen do 23 let

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Cyklokrosařka Nikola Nosková si v závodě žen do 23 let na mistrovství světa v belgickém Heusden-Zolderu dojela pro stříbro. V nově zařazené kategorii nestačila pouze na vítěznou Britku Evie Richardsovou. Bronz získala Maud Kaptheijnsová z Nizozemska. Pavla Havlíková dojela v závodě žen dvanáctá. Mistryní světa se stala Nizozemka Thalita de Jongová.

Osmnáctiletá Nosková, která je úspěšná rovněž na silnici a předloni skončila na MS ve španělské Ponferradě čtvrtá v silničním závodě juniorek, kontrolovala dění za vedoucí Richardsovou od samého začátku. Ve druhém ze čtyř okruhů se vydala za Britkou, která vypálila rybník hlavním favoritkám a svůj nástup nakonec dotáhla až k překvapivému zlatu.

Nosková na promáčené trati jela dobře technicky. Zvyšovala odstup od Kaptheijnsové, na niž měla po třetím kole náskok 11 vteřin, ale zároveň si mezi provazci deště hlídala, aby neudělala zbytečnou chybu. Do cíle nakonec dojela 35 sekund za vítězkou, před Nizozemkou udržela bezpečný odstup a mohla si plně vychutnat závěrečnou rovinku.

Pavla Havlíková dojela v závodě žen na mistrovství světa v cyklokrosu v belgickém Heusden-Zolderu dvanáctá. Mistryní světa se stala Nizozemka Thalita de Jongová před Caroline Maniovou z Francie, bronz ve spurtu získala domácí favoritka Sanne Cantová.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Heusden-Zolderu (Belgie):
Junioři: 1. Dekker (Niz.) 43:05, 2. Crispin -35, 3. Bonnet (oba Fr.) -1:00, ...14. Gavenda -2:10, 37. Sirůček -3:30, 41. Honzák -3:57, 49. Jarý -4:32, 54. Novák (všichni ČR) -5:41.

Ženy do 23 let: 1. Richardsová (Brit.) 41:34, 2. Nosková (ČR) -35, 3. Kaptheijnsová (Niz.) -47, 4. Freiová (Švýc.) -53, 5. Heiglová (Rak.) -1:30, 6. Nobleová (USA) -1:42, ...26. Lukešová -5:20, 40. Mináriková-Švecová (obě ČR) -8:28.