Český šampionát SKI&GOLF: Sourozenecký souboj ovládla Eva Koželuhová

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

V pořadí 9. ročník mistrovství České republiky v disciplíně SKI&GOLF se tradičně konal lyžařském areálu SV. Petr ve Špindlerově Mlýně a v golfovém resortu Kunětická hora, kde kombinátory čekalo tentokrát příjemné jarní golfové počasí.

Počtvrté český šampionát vyhrál v hlavní kategorii Petr Kabát, mezi ženami, také počtvrté, se radovala Eva Koželuhová, která předčila svoji mladší sestru Terezu a oplatila ji tak loňskou porážku. Zajímavostí je, že obě sestry jsou již také mistryněmi světa v této moderní sportovní kombinaci.

Lyžařskou první část, obří slalom, ovládli sourozenci Zakouřilovi – lyžařský reprezentant Borek zajel nejrychlejší čas dne 36,88 sec, nejrychlejší ženou byla jeho sestra Petra 37,32.

Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařského závodu. Nejvyrovnanější výkony předvedl Petr Kabát po velmi dobrém čase na lyžích 38,37, zahrál výborně i golfový turnaj na hřišti v Kunětické hoře výkonem 75 ran.

Eva Koželuhová

V kategorii WOMEN se radovala Eva Koželuhová, velmi podobně výbornými výkony - 40,46 sec. na lyžích a 76 ran v golfové části před sestrou Terezou – 41,44 sec. a 77 ran.

V kategorii MID zvítězil Jan Arnold, v kategorii MASTERS již potřetí ovládl Slawomir Komonski, mezi juniory zvítězil Jiří Beránek a v soutěži párů triumfovaly sestry Koželuhovy.

Nejúspěšnější skigolfisty čeká 11.-13.5. mistrovství světa v rakouském Zell am See - Kaprun