Konec čekání. Stolní tenisté vezou do Ostravy mistrovský pohár

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Po dlouhých devatenácti letech se mistrovský titul v extralize stolních tenistů vrací do Ostravy. TTC Ostrava 2016, nově seskládaný tým kolem zkušeného Petra Korbela, porazil ve finále extraligy Františkovy Lázně 3:0 na zápasy. Klíčový duel Ostravané vyhráli na půdě soupeře až po velké bitvě 4:3. A po letech tak navázali na mistrovský titul NH Ostrava z roku 1998.

„Finále bylo pravým vyvrcholením extraligy, skutečně se utkaly dva nejlepší týmy,“ radoval se po rozhodující čtyřhře trenér Tomáš Demek. „Františkovy Lázně předvedly opravdu kvalitní stolní tenis. A zvlášť poslední krok byl velmi obtížný. Jsme moc rádi, že se nám hned v prvním roce působení v extralize podařilo vybojovat mistrovský titul.“

Tým TTC Ostrava 2016 ztratil v domácí soutěži během celé sezony jediný zápas. Dalších 31 jich vyhrál. V play off neztratil ani jednou. Byť všechny finálové duly byly dramatické. Klíčovým hráčem vítězů byl Tomáš Tregler, který ve finále vyhrál všechny své zápasy ve dvouhře (6 výher/ 0 proher) a k tomu hrál i rozhodující čtyřhru s Aleksandarem Karakaševičem.

„Tomáš hrál celou sérii skvěle a moc nás podržel,“ chválil jej Demek. „Proto jsem ho také nasadil do čtyřhry, kde potvrdil výborné výsledky z posledních týdnů.“

Tým Františkových Lázní nakonec oslavil i stříbro. „Naše cesta celým play off byla velmi komplikovaná, klidně jsme mohli prohrát už ve čtvrtfinále s Havířovem,“ připomněl trenér poražených Karel Malý. „Druhé místo je proto pro nás skvělým úspěchem a moc si toho vážíme.“

SK TTC Františkovy Lázně – TTC Ostrava 2016 3:4

(konečný stav série 0:3)

Manna –Tregler 1:3 (8,-7,-8,-10), Gavlas - Karakaševič 3:1 (-6,5,7,9), Pavelka – Chiang 3:2 (-6,5,-8,12,9), Gavlas – Tregler 0:3 (-7,-13,-7), Manna – Chiang 1:3 (7,-8,-8,-9), Pavelka – Korbel 3:1 (9,-9,9,8), Gavlas, Pavelka –Tregler, Karakaševič 1:3 (-6,-9,10,-5)