26. června 2017 • 08:35

Největší přehlídka tanků na světě: naživo i ve virtuální realitě

Autor:
TOP VIDEA
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
VŠECHNA VIDEA ZDE

V anglickém Bovingtonu poslední víkend v červnu proběhla masivní přehlídka moderních tanků i těch historických nejen z první a druhé světové války. Dvacet tisíc nadšených fanoušků si zblízka prohlédlo vojenskou techniku a vidělo i simulaci boje britských a amerických jednotek proti nacistům.Tankové muzeum na jihu Anglie se pyšní největší sbírkou vojenské techniky na světě. Vystaveny má mimo jiné i dlouho nebezpečné německé tanky Tigery z druhé světové války i moderní Challenger 2 britské armády.

K vidění byl také slavný tank Sherman M4A3E8 Easy-Eight, který před pár lety proslavil film Železná srdce a hlavní roli ztvárnil Brad Pitt. I tento film dostal v muzeu svůj prostor stejně jako celosvětová hra World of Tanks od firmy Wargaming (World of Tanks je na PC, konzolích a hraje jej aktivně více než 100 miliónů lidí. V ČR jde o jednu z nejpopulárnějších her vůbec).

Tankfest 2017 v anglickém Bovingtonu.
Tankfest 2017 v anglickém Bovingtonu.

Wargaming zde uspořádal konferenci a bylo možné si vyzkoušet samotnou hru i rozšířenou virtuální realitu, díky níž si návštěvníci mohli v prázdném prostoru prohlédnout i vzácný tank Sturmtiger, kterých bylo vyrobeny všehovšudy osmnáct kusů.

Virtuální realitu opatřily speciální brýle Hololens od Microsoftu či telefony podporující technologii Google Tango.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>
Klasická verze
Mobilní verze