Bojovník Uherka se vydal na squashovou misi do Asie a Austrálie | iSport.cz
9. září 2017 • 12:06

Bojovník Uherka se vydal na squashovou misi do Asie a Austrálie

Autor: spo
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šestý nejlepší český hráč odletěl do Malajsie. Cílem je vyhrát titul na squashovém turnaji PSA. Ondřej Uherka své aktuální turné nezačal vůbec špatně! V Kuala Lumpur podlehl až v semifinále domácímu hráči Mohd Syafiqu Kamalovi. „Je to mé druhé semifinále na turnajích světové série PSA, cením si toho,“ dodal Uherka, rodák z Uherského Hradiště. Nyní ho čeká přesun do Austrálie, pak se vrátí znovu do Malajsie.Uherka už šest let studuje a hraje squash v Anglii, konkrétně v St Albans, kousíček od Londýna. Na univerzitě v Hertfordshire se stal bakalářem v oboru koučink a sportovní studie, v červnu ukončil magisterské studium Strenght & Conditioning na middlesex.

Jeho snem je připravovat fotbalový tým z Premier League. „Mám v plánu se dál vzdělávat, ale momentálně si užívám trénink a život profesionálního hráče,“ dodal Uherka, který hraje za tým Viktorie Brno.

Novou sezonu rozjel skvěle – postupem do semifinále na turnaji Kuala Lumpur, když porazil Addeeneh Idrakieho. „Byla to bitva ve velkém horku a dusnu. Míček v těchto podmínkách skáče trochu více,“ popisoval Uherka těžkosti v Malajsii, kde je squash velice populární.

Mužský a ženský tým patří k nejlepším na světě, ještě lépe jsou na tom v juniorech. „Například bývalá světová jednička Nicol David je v Malajsii superstar, lidé ji tu mají rádi a na ulicích ji každý pozná,“ dodal Uherka, třetí nejlepší Čech na žebříčku PSA.  

A Malajsie dokonce ví také o českém squashi. „Překvapilo mě hlavně to, že několik lidí ví, kde se Česká republika zhruba nachází,“ doplnil Uherka, kterému 15. září začíná turnaj v Sydney.

V letošním roce se už český squashista do finále turnaje PSA dostal. V červnu v Kyjevě však nakonec musel zápas skrečovat po dvou setech proti Italovi Stephanovi Galifimu. Uherka si totiž natáhl zadní stehenní sval. O další možnosti bude bojovat teď v Austrálii a v Malajsii.

„Byla by to pro mě senzace, kdybych získal první titul,“ doplnil Uherka, kterého od letošní sezony sponzoruje společnost HEAD.

Témata:  Ondřej Uherka
 
Články odjinud


Články odjinud