Popularita nohejbalu roste. Do MS se v Česku zapojí také týmy z Asie | iSport.cz
13. listopadu 2017 • 18:16

Popularita nohejbalu roste. Do MS se v Česku zapojí také týmy z Asie

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po pěti letech se do České republiky vrací vrcholná mezinárodní nohejbalová soutěž žen a juniorů – mistrovství světa. Dějištěm soubojů nejlepších nohejbalistů z Evropy, Asie a Jižní Ameriky se stane hala sportovního centra v Nymburce. Celkem se na šampionátu v ženské kategorii představí reprezentantky z 10 zemí (Česko, Slovensko, Maďarsko, Švýcarsko, Rumunsko, Polsko, Dánsko, Kolumbie, Irák, Itálie), v juniorské kategorii pak reprezentanti z 12 zemí (Česko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Dánsko, Francie, Polsko, Itálie, Španělsko, Indie, Irák, Jižní Korea).Češi na posledním světovém šampionátu v rumunské Kluži v roce 2015 nasadili laťku hodně vysoko. Ženský reprezentační výběr ze tří disciplín dvě vyhrál (dvojice, trojice), v další (jednotlivci) vybojoval bronz. Ještě úspěšnější byl juniorský výběr, který na zlatý stupínek ani v jedné disciplíně nikoho ze soupeřů nepustil. Celkově tak Češi budou v Nymburce obhajovat pět titulů.

Obhajoba zlaté trojkoruny, to je cíl pro Michala Doucka, trenéra juniorského výběru. Ten pro akci dal důvěru osmičce reprezentantů – Jiřímu Kalousovi, Zdeňku Kalousovi (oba TJ AVIA Čakovice), Lukáši Součkovi (TJ Spartak Čelákovice), Davidu Višváderovi (TJ Dynamo České Budějovice), Jakubu Ftačníkovi, Janu Matkulčíkovi (oba TJ Sokol I Prostějov), Janu Hanusovi a Tomáši Guldovi (Městský nohejbalový klub Modřice).

A jak vidí ambice trenér Doucek? „Samozřejmě lze očekávat, že největším naším soupeřem bude slovenský výběr v čele s Belkem. S velkým očekáváním ale hledím i na rumunskou reprezentaci, na minulém šampionátu Rumuni prokázali, že s mládeží pracují velmi dobře. Dále očekávám, že tradiční země hodně pozlobí korejská reprezentace. Jejich hráče uvidím naživo až těsně před šampionátem. Ale již teď je zřejmé, že ze zkušeností, které u nás nabrali, budou schopni těžit. Našimi lídry by měli být Jiří Kalous s Lukášem Součkem. Oba mají už víceleté zkušenosti s mužskou nejvyšší soutěží a také zkušenosti z minulého juniorského šampionátu.“

Ženský výběr povede v roli trenéra Jiří Šmejkal. Také on na šampionát nominoval osmičku hráček – Lucii Vokáčovou, Lenku Cibulkovou, Martinu Chuchlovou, Kateřinu Červenkovou, Lucii Bálkovou, Veroniku Tymichovou (všechny TJ Slavoj Český Brod), Anetu Fojtíkovou a Růženu Řehákovou (TJ Sokol Praha - Vršovice II).

Výjimečnost šampionátu zdůrazňuje prezident Mezinárodní nohejbalové federace UNIF i Českého nohejbalového svazu Kamil Kleník.„Letošní MS těchto kategorií je historicky nejpočetněji obsazeno. Navíc zde poprvé startují země ze tří kontinentů, z nichž je pět na takové akci vůbec poprvé! To značí velkou popularitu našeho původního sportu daleko za hranicemi České republiky.“

Šampionát začne v pátek 17. listopadu (8-19 hod) zápasy základních skupin a pokračuje v sobotu 18.11. (8-19 hod) od 8 hodin čtvrtfinálovými a semifinálovými zápasy. V neděli 19. listopadu (8-18 hod) šampionát vygraduje zápasy o konečné umístění. 

Ženská reprezentace v nohejbaleŽenská reprezentace v nohejbaleFoto Český nohejbalový svaz

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud