Šonka blízko obhajobě. Před posledním závodem vede seriál Air Race | iSport.cz
14. července 2019 • 17:05

Šonka blízko obhajobě. Před posledním závodem vede seriál Air Race

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
Za kulisami bitvy univerzit. Engineers Prague vs. HC Masaryk University Za kulisami bitvy univerzit. Engineers Prague vs. HC Masaryk University
RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Martin Šonka se po třetím a zároveň předposledním závodu leteckého seriálu Red Bull Air Race dostal do čela průběžného pořadí. Nad hladinou Balatonu mu stačilo čtvrté místo, protože dosavadní lídr Japonec Jošihide Muroja chyboval a nedostal se ani do osmičky. O zopakování celkového prvenství se Šonka pokusí 8. září v Japonsku.Jednačtyřicetiletý český pilot dnes poprvé v letošním ročníku chyběl na stupních vítězů, protože ve finále trefil křídlem pylon a dostal třísekundovou penalizaci. V Abú Zabí byl na úvod sezony v únoru druhý, před měsícem v Kazani třetí.

Oba dosavadní závody vyhrál Muroja, ale v Maďarsku se mu nedařilo a za 12. místo bral jen dva body. Na finále do japonské Čiby si Šonka poveze náskok čtyř bodů na Australana Matta Halla, který finálové lety nad Balatonem zvládl nejlépe a vyhrál.

"Byla to chyba koncentrace, myslel jsem o krok napřed na to, jak proletím další bránu. To mě mrzí. I bez trefeného pylonu by ale naše strategie byla asi až příliš konzervativní," uvedl Šonka v tiskové zprávě. "To, že jsme teď první, vůbec nic neznamená. Ve hře je ještě 28 bodů a člověk zase může velmi rychle spadnout někam dolů," upozornil.

Druhý český pilot Petr Kopfstein skončil devátý, tedy nejlépe v poslední sezoně seriálu Air Race, a celkově je na 13. pozici. Seriál letos skončí, protože hlavní sponzor se rozhodl nepokračovat kvůli nižšímu zájmu veřejnosti.

Závod leteckého seriálu Red Bull Air Race na Balatonu (Maďarsko):

1. Hall (Austr.), 2. Murphy (Brit.), 3. McLeod (Kan.), 4. Šonka, ...9. Kopfstein (oba ČR).

Průběžné pořadí (po 3 ze 4 závodů): 1. Šonka 65, 2. Hall 61, 3. Muroja (Jap.) 55, ...13. Kopfstein 10.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud