Nezavírejte sportoviště, tréninky pod 30 lidí se neruší, tvrdí ČUS | iSport.cz
13. března 2020 • 16:18

Nezavírejte sportoviště, tréninky pod 30 lidí se neruší, tvrdí ČUS

Autor: jj
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejasný výklad některých vládních opatření v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu se snaží rozklíčovat Česká unie sportu (ČUS). Podle interpretace ČUS se například nemusí plošně uzavírat všechna vnitřní sportoviště.„Bohužel, v médiích se neustále mluví o tom, že se musí sportoviště uzavřít. Není to tak. Tělocvičny a vnitřní sportovní plochy fungují, jen nemůže být na jednom místě víc než třicet osob. To potvrdil také ministr zdravotnictví a náš právní rozbor. Jakmile vylezou další oficiální dokumenty, budeme upřesňovat,“ uvedl Miroslav Jansta, předseda České unie sportu, v prohlášení.

Ve finálním nařízení vlády se obecný pojem sportoviště neobjevuje, naopak jsou v něm konkrétně vyjmenována tato zařízení: posilovny, přírodní a umělá koupaliště, solária, sauny, wellness služby, hudební a společenské kluby, zábavní zařízení, veřejné knihovny a galerie. Venkovní a vnitřní sportoviště mohou být otevřené pod podmínkou, že se na jednom místě nebude sdružovat více než 30 osob.

„Sportovní tréninky pro děti a členy tak mohou probíhat. Když bude v jedné tenisové hale trenér a svěřenec, neměl by být problém,“ upřesnil Miroslav Jansta, který v současné době vše koordinuje s Národní sportovní agenturou.

„Mnoho sportovních klubů svůj areál uzavřelo a ukončilo tréninky. Mají přirozenou obavu, že je navštíví osoba s koronavirem. Dost klubů ale pokračuje v činnosti a nabízí tréninky například dětem nebo svým klientům. Samozřejmě tak, aby na jednom místě nebylo víc než třicet lidí,“ doplnil Jansta.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud