Kolo pro život vybralo materiál na roušky, ČČK látky rozdá dobrovolníkům | iSport.cz
30. března 2020 • 16:19

Kolo pro život vybralo materiál na roušky, ČČK látky rozdá dobrovolníkům

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň - Sönderjyske 3:0. Viktoria jde v EL dál, čeká ji cesta do Izraele
Liberec přehrál oslabené Rumuny. Teď ho čeká APOEL
VŠECHNA VIDEA ZDE

Celorepublikový projekt závodů horských kol pro širokou veřejnost Kolo pro život v pondělí představitelům Českého červeného kříže daroval na 80 kg látek a bavlněného materiálu pro šití roušek. Organizační tým projektu v minulých dnech uspořádal veřejnou sbírku a teď v Praze na Mariánském náměstí předal nasbíraný materiál, který Český červený kříž bude dále distribuovat na konkrétní místa, kde dobrovolníci z celé ČR šijí roušky, kterých je mezi občany stále nedostatek."Jsme velmi rádi a děkujeme za iniciativu organizačního týmu Kolo pro život, která vedla k nápadu uspořádat sbírku látek a pomoci tak ve spolupráci s Českým červeným křížem všem, kterým se roušek nedostává," říká Mgr. Miroslava Jirůtková, vedoucí programového oddělení Úřadu ČČK.

Jako poděkování všem dobrovolníkům, kteří v této době pomáhají v terénu, bude také Kolo pro život celý příští týden vozit do Operačního stanu ČČK celkem padesát obědů denně a bude tak zásobovat ty, kteří sice nejsou vidět v mediích, ale jejich ochota a pomoc je obrovská.

Seriál závodů Kolo pro život předal Červenému kříži 80 kg látek na výrobu roušek
Seriál závodů Kolo pro život předal Červenému kříži 80 kg látek na výrobu roušek

"Přemýšleli jsme, jak se v této nelehké době zapojit do veřejného života. Naším záměrem bylo pomoci tam, kde nezištní lidé zcela automaticky a přirozeně podávají pomocnou ruku těm druhým, lidem, kteří si velmi často nemohou pomoci sami, ať už starším nebo nemocným," dodává Jakub Mašata z organizačního týmu Kolo pro život.

Dobrovolníci Českého červeného kříže jsou přesně tou skupinou lidí, kteří každý den v terénu bez nároku na odměnu pomáhají seniorům a zranitelným skupinám osob a jsou tak dalšími hrdiny dnešní doby.

"Práce dobrovolníků a všech, kteří v této nelehké situaci pomáhají a podporují naši činnost, si velmi vážíme a patří jim náš dík," uzavírá Miroslava Jirůtková.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud