Padla šéfka Antidopingového výboru, Károlyi rezignoval. Známe zájemce | iSport.cz
23. června 2021 • 11:45

Padla šéfka Antidopingového výboru, Károlyi rezignoval. Známe zájemce

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hrdinové Lipták s Kosteleckým jsou už doma. Slavili až do rána a s doutníky v ruce
Teplice - Slavia: Schranz dokonal hattrick, 1:3
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na vrcholu začalo pořádně foukat... Nový šéf Národní sportovní agentury Filip Neusser rozjel personální výměny, jedna z nich dopadla na Antidopingový výbor – stěžejní instanci v boji s dopingem. Ředitelka Petra Volková o místo přišla, do „konkurzu“ na jejího nástupce se přihlásilo pět zájemců: právníci zvenčí i z řad lidí se zkušeností z výboru. Na jednu ze svých pozic pak rezignoval doposud velmi vlivný muž českého sportu Alexander Károlyi.Když Neusser vystřídal nevýrazného Milana Hniličku v křesle šéfa Národní sportovní agentury (tedy instituce, jež po ministerstvu školství převzala patřičnou agendu), bylo zřejmé, že to zasáhne hlouběji do obsazení vyšších funkcí.

Ostatně, dalo se to očekávat i v případě, že by Neusser uspěl v boji s Miroslavem Kejvalem o pozici předsedy Českého olympijského hnutí. Muž, kolem kterého se soustředila Kejvalova opozice, však ve sportovní hierarchii poskočil ještě o stupeň výš.

Mezi jeho první kroky patřilo hledání nových spolupracovníků na nejrůznějších postech. „Při mém nástupu jsem slíbil, že na veškerých vedoucích pozicích budou působit lidé, kteří vzešli z otevřených výběrových řízení,“ vysvětlil Neusser. Týkalo se to v první řadě jeho místopředsedů v NSA, v neposlední však i funkce předsedy Antidopingového výboru, jehož je agentura zřizovatelem. Proto skončila Volková.

Ta do čela úřadu nastoupila teprve nedávno, loni v květnu. Ve výboru působila coby právnička již tři roky, v minulosti pracovala pro fotbalovou asociaci či Český olympijský výbor.

Velký rozhovor: Šéf NSA Neusser o Babišovi, revoluci ve sportu i vztazích s ČOV a Janstou

Zvlášť v poslední době eskalovalo napětí mezi ADV a Rozhodčí komisí ČOV, jež přišla o statut poslední instance v dopingových případech na území Česka. A také výhrady od sportovních právníků jako Jana Šťovíčka, ale i Markéty Vochoska Haindlové či Liběny Šrámkové.

Ti poukazovali na pochybnosti jak ohledně ustavení Arbitrážní komise NSA, jež se stala posledním orgánem v dopingových případech, její nezávislosti a propojení s ADV či o krocích výboru v konkrétních kauzách. Mnohé se při tom dotýkaly jejich klientů.

Volková měla možnost zúčastnit se výběrového řízení, ale neučinila tak. Kdo se tedy uchází o její místo? „Mohu potvrdit, že se do výběrového řízení přihlásilo pět uchazečů, ale jejich jména ze zákona uvádět nemůžeme,“ řekl tiskový mluvčí NSA Jakub Večerka.

Podle informací Sportu z několika zdrojů by mezi nimi měli být

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud