Martin Hašek
Premium
29. listopadu 2022 • 20:10

Uklidnění nervozity? NSA slíbila klíčové peníze klubům, systém dál chybí

Autor: Martin Hašek, inb
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Překvapilo mě, že Nita vůbec nechytal, říká Ščasný. Proč šel do Pardubic?
Bizár počtvrté. Podívejte se na to nejlepší z tiskové konference Clash of the Stars
VŠECHNA VIDEA ZDE

V těžkých časech je tu pro český sport aspoň jedna dobrá zpráva. Národní sportovní agentura slíbila, že do konce roku stihne vyplatit peníze z výzvy Provoz a údržba. Alokovaných 385 milionů korun jsou pro sportovní kluby klíčové pro přežití při aktuálním nárůstu cen energií. „Dotace dokážeme ve zrychleném režimu klubům vyplatit,“ uvedl mluvčí agentury Jakub Večerka. Pro mnohé kluby jsou prostředky na provoz a údržbu sportovních zařízení klíčovou pomocí pro záchranu své budoucnosti.„Podle našeho aktuálního průzkumu je pro 84 procent klubů s vnitřním sportovištěm získání prostředků z dotačního titulu od Národní sportovní agentury existenčně důležité. Proto každodenně odpovídáme na dotazy z řad klubů. Ty stále neví, jestli s penězi mohou počítat, nervozita je velká,“ popisuje Miroslav Jansta, předseda České unie sportu (ČUS).

Příjem žádostí o dotace z této výzvy byl sice ukončen už v srpnu, výplata však dosud nebyla provedena. Zdržení způsobilo veto návrhu státního rozpočtu prezidenta Miloše Zemana, které Poslanecká sněmovna přehlasovala až před dvěma týdny.

„Kluby počítaly s podporou programu na provoz a údržbu. Pokud se prostředky nakonec nepodaří vyplatit, způsobí to obrovské komplikace. Chybějící podporu pak budou muset sanovat kluby, případně obce a kraje, což je postaví před obrovský tlak,“ upozornil Jaroslav Chvalný, předseda Pražské tělovýchovné unie.

Sportovním prostředím se tak koncem roku táhne velká nervozita.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud