Každý pátý Čech by chtěl hrát golf | iSport.cz
28. července 2008 • 14:01

Každý pátý Čech by chtěl hrát golf

Autor: Sport
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ze všech sportů láká Čechy nejvíc golf, potápění a paragliding. Zatímco golf by si rád zahrál každý pátý muž i žena, ostatní jmenované sporty přitahují více něžné pohlaví.Narozdíl od mužů ženy také více touží po adrenalinových zážitcích. Láká je například bungee jumping. Naopak u mužů jasně vítězí touha řídit Formuli 1.

Vyplynulo to z výzkumu GE Money Bank, který si nechala zpracovat u příležitosti nadcházejících olympijských her v Pekingu.

„Ženy se mnohem častěji než muži nebojí pustit i do riskantnějších sportovních aktivit. Výzkum dokonce ukázal, že mají naprosto stejný zájem jako muži zkusit si také silové sporty jako box nebo horolezectví. Oproti tomu muži jeví pouze minimální zájem o krasobruslení,“ uvedla Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí GE Money Bank.

Ženy se také věnují sportu více než muži. Každá pátá žena cvičí minimálně pětkrát v týdnu, stejně často sportuje jen 18 procent mužů.

Nejčastěji se přitom hýbají lidé ve věku 55 – 69 let. Každý čtvrtý z nich totiž cvičí dokonce denně. Naopak nejlínější je generace ve věku 45 – 54 let.

Hlavním důvodem, proč sportujeme, je jednoznačně relaxace (69 %) a způsob, jak se udržet v dobré fyzické kondici (53 %).

Pro ženy také bývá důležitým motivem snaha shodit přebytečná kila (23 %) nebo fakt, že sport je příležitost, jak trávit čas s rodinou (19 %).

Naopak muži raději sportují ve společnosti kamarádů (45 %) nebo sami (31 %). Zajímavé je, že s rostoucím věkem lidé upřednostňují sportování s rodinnými příslušníky a frekvence sportovních aktivit s životními partnery naopak klesá.

Témata:  sport, bungee, oh

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud