Sedmý závod SP vyhrál Pauwels, Šimůnek byl pátý | iSport.cz
26. prosince 2009 • 16:45

Sedmý závod SP vyhrál Pauwels, Šimůnek byl pátý

Autor: ČTK
Eising
TOP VIDEA
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help
TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sedmý závod Světového poháru v cyklokrosu v belgickém Heusden-Zolder opanovali domácí jezdci. S výrazným náskokem 22 sekund poprvé v kariéře vyhrál Kevin Pauwels, kterého na stupně vítězů doprovodili Niels Albert a Sven Nijs. Z českých jezdců skončil nejlépe pátý Radomír Šimůnek, sekundu za ním dojel Zdeněk Štybar.Štybar, jenž měl před závodem stejně bodů jako lídr seriálu Albert, chyběl poprvé v sezoně na stupních vítězů a znovu na svého rivala ztrácí.

Za slunečného počasí odstartovali čeští jezdci výborně. V první desítce se usadili Štybar, Šimůnek, Martin Zlámalík a Martin Bína, který projel jako první cílem úvodního kola. Naopak Albert se držel až kolem patnáctého místa. Od třetího kola jeli vpředu Pauwels, jeho krajan Aernouts a Nizozemec De Knegt. Druhá skupina s českými jezdci a dvěma největšími favority Nijsem a Albertem nespolupracovala, a tak vedoucí trio získalo značný náskok.

V pátém okruhu zrychlil Albert, za kterého se zavěsili Nijs a Štybar. V jednom ze sjezdů Nijs upadl, za ním jedoucí Čech musel prakticky zastavit a Albert toho využil. Svým soupeřům ujel a dotáhl se na lídry závodu.

Záhy nastoupil pětadvacetiletý Pauwels a vydal se vstříc velkému sólu. Na trati, kde vybojoval před sedmi lety juniorský titul mistra světa, dnes po bezchybné jízdě oslavil životní úspěch.

Na Štybara a Nijse se dotáhli další jezdci, ale nikdo včetně Šimůnka a Bíny ve stíhací jízdě české jedničce nepomohl.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud