2. února 2018 • 00:00

Skákání na trampolíně: parádní sport, který strhne vás i vaše děti

Autor:
TOP VIDEA
Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům
Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Někteří rodiče se bojí, že skákání na trampolíně může poškodit zdraví dětí. Opak je ale pravdou. V následujícím článku se vám pokusíme vysvětlit, proč a jak je skákání zdraví prospěšné pro děti i dospělé.Zábava, kterou můžete provozovat spolu

Trampolína je sport jako každý jiný a už to je určitou zárukou, že bude mít na zdraví dobrý vliv. Navíc je to skvělá zábava, kterou podniknete se svými dětmi. V čem je trampolína skvělá?

Pohybem ke zdravému hubnutí

Během skákání dochází k velkému výdaji energie. Tělo začne rychle spalovat, a to dokonce ve větší míře než při běhu. Přitom je ale šetrnější ke kloubům a celému pohybovému aparátu. V poslední době se trampolíny těší stále větší oblibě také v rámci samostatného cvičebního kurzu tzv. jumpingu. Není divu, kdo chce zhubnout, jde si zaskákat a ono to vážně funguje. Při pravidelném skákání se vám i dětem vyhne obezita obloukem.

Funkční lymfatický systém

Lymfatický systém, který nefunguje tak, jak má, může mít za následek větší únavu, otoky, popřípadě různé poruchy imunitního systému. Lymfatický systém během dovádění na trampolíně zvyšuje svou činnost a zlepšuje se celkový tok lymfy. Tím dochází k detoxikaci těla. Odchází škodlivé a odpadní látky, zlepšuje se vzhled pokožky a podporuje imunita. Děti nechytnou každý bacil, který poletí okolo.

Skokem k dobré náladě

Při fyzické aktivitě dochází v mozku k vyplavování endorfinů tzv. hormonu štěstí. Díky tomuto „doppingu“ se vám zlepší nálada, začnete se usmívat a dostanete se do celkové pohody. Hormony štěstí fungují jako prevence psychických potíží.

Proskákejte se k lepšímu spánku

Velký výdej energie na trampolíně tělo příjemně unaví a připraví ho na kvalitnější a hlubší spánek, při kterém si odpočinete a dostatečně zregenerujete. Díky kvalitnějšímu spánku si zlepšíte také paměť a koncentraci.

Jak vybrat trampolínu?

Rozhodli jste začít s tímto úžasným sportem, ale nevíte, jak vybrat správnou trampolínu? Mějte vždy na paměti bezpečnost svou a svých dětí. Dejte přednost trampolínám s ochrannou sítí. Na Hawaj.cz mají všechny trampolíny certifikaci od firmy TÜV a disponují vysokou nosností. Myslete na to, že na trampolíně by z hlediska bezpečnosti měl vždy skákat pouze jeden člověk, aby nedošlo k úrazu. A důležitá rada na závěr, nezapomínejte pravidelně pít. Při skákání se totiž pořádně zapotíte.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze