Andílci a pekelníci českého sportu | iSport.cz
30. prosince 2008 • 02:00

Andílci a pekelníci českého sportu

Autor: Blesk
Barbora Špotáková
TOP VIDEA
DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů? DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů?
SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub
VŠECHNA VIDEA ZDE

Blesk našel čtyři tváře, pod jejichž kotli by pekelníci už mohli zapalovat oheň, ale i stejný počet andílků, co by si za uplynulý sportovní rok klidně zasloužili dřímat na nebeském obláčku.Rok se s rokem sešel a vy zapátrejte v paměti, kdo ze sportovců by za letošní sezonu uspěl před svatopetrskou nebeskou bránou.

Andílci

AndělAndělFoto internet

Barbora Špotáková (atletika)
Svatá Barbora je mimo jiné ochránkyně proti smrti bleskem v časech bouří a požárů. Možná proto si »Špotyna« našla jako partnera hasiče Lukáše. Čeští fandové však považují za světici právě oštěpařku. Je symbolem úspěchu, skromnosti a dobré nálady. Její zlatý olympijský hod dojal miliony televizních diváků. Mezi nimi i frontmana skupiny Tři Sestry Lou Fanánka Hagena, který světové rekordmance a milovnici rocku složil vlastní hymnu.

Kateřina Emmons (střelba)
Klidná, tichá a usměvavá. Kateřina Emmons se stala královnou dámské sportovní střelby. Dcera dvojnásobného mistra světa v malorážce Petra Kůrky je prostě šťastná povaha. V její výkladní skříni visí bronz z olympiády v Aténách a zlato se stříbrem z letošního Pekingu! Co víc si přát? Snad jen mít zdravou a šťastnou rodinu. Tu se Kateřina s manželem Mattem chystá založit už v dubnu, kdy porodí prvorozeného potomka.

Lukáš Bauer (lyžování)
S manželkou Katkou, synem Matyášem a dcerou Anetou žijí v rodinném domku na Božím Daru! A boží dary si v míře vrchovaté nadělil v uplynulém roce. Poslouchejte: Stal se vítězem prestižního podniku Tour de Ski a šampionem Světového poháru. To se předtím nepovedlo žádnému jinému závodníkovi z Česka. On ale svoje vavříny bere s nadhledem flegmatika. Co ho vlastně nejvíc vyburcuje? Drsná kapela Metallica!

Martina Sáblíková (rychlobruslení)
Tahle slečna by v klidu pláchla i hokejovým hvězdám. To ona je královnou rychlosti na ledových oválech. I díky speciálním tréninkům osobitého kouče Petra Nováka, který svým svěřenkyním prý zakazuje sex, triumfovala ve Světovém poháru i na mistrovství světa. Navíc drží tři světové rekordy v závodech pod otevřeným nebem. A bude líp! Svůj potenciál podle kouče naplno vyčerpá až za rok na olympiádě ve Vancouveru. Tak hodně štěstí!
Pekelníci

Čerti vypadali hrozivě, žádné z dětí ale nakonec do pekla v pytlích neodnesli...Čerti vypadali hrozivě, žádné z dětí ale nakonec do pekla v pytlích neodnesli...Foto Martin Sekanina

Petr Čech (fotbal)
Pan Dokonalý není vždycky zase tak dokonalý. To český národ ví po letošním EURO, v němž gólman poprvé selhal. V klíčovém boji o postup ze skupiny hrubě chyboval, když v 87. minutě za stavu 2:1 z pohledu Česka nezachytil snadný centr a daroval tak Turkům gól, který nastartoval jejich obrat. Jinak měl Čech krásný rok. S Chelsea podepsal novou smlouvu, stal se nejlepším gólmanem Ligy mistrů, ale hlavně tatínkem dcery Adélky.

Nicole Vaidišová (tenis)
U téhle krásky a partnerky Radka Štěpánka jde skromnost stranou. Zato velkoústých prohlášení měla několik. Bohužel, svoje slova nedokázala naplnit. Ambiciozní tenistka se stala největším zklamáním na okruhu WTA. Letos vyhrála jen devatenáct zápasů a stejný počet prohrála. Ostudou je i její propad na světovém žebříčku. Před dvěma lety byla sedmá a na vrcholu, teď je až jedenačtyřicátá. Alespoň má motivaci pro příští rok.

Milan Hnilička (hokej)
Za uplynulý rok by se měl smažit ve sportovním pekle. Nevyšlo mu nic. Začalo to přestupem z Liberce do bohaté ruské Ufy, v níž ale nechytal a na mistrovství světa pak coby jednička vyhořel. V nové sezoně se olympijský vítěz z Nagana vrátil pod Ještěd. Jeho výkony? Hrůza. Mohl za to údajně i únavový syndrom, jenž ho na dlouhé měsíce vyřadil ze hry. Podle některých zdrojů však v Liberci dostal padáka.

Marek Stromský (dostihy)
Žokej Popleta! Marek Stromský nemá jen talent od Boha, ale také nervy, které občas nedokáže zkrotit. Pak ztrácí hlavu! Tak jako během 118. Velké pardubické, v níž se málem stal hrdinou. Pár minut se radoval z vítězství, nakonec mu ale titul sebrala dostihová komise. Jezdec s koníkem Amant Gris neobjel jeden z otočných bodů. O svůj životní úspěch tak přišel. „Příště mu dáme buzolu. Ať trefí do cíle,“ smutnil trenér hřebce Milan Theimer.

Témata:  sport, střípky
 
Články odjinud


Články odjinud