18 bomb pod hřištěm německého Stuttgartu! | iSport.cz
31. května 2009 • 13:46

18 bomb pod hřištěm německého Stuttgartu!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Jedna z leteckých střel
TOP VIDEA
První lajna, zapracování mladých. Redaktor Sportu vyjmenovává důvody, proč má Tampa Stanley Cup
Vémola se pochlubil lvicí Elsou! Opravdu jí první, popsal péči o mládě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Osmnáct bomb z druhé světové války objevili dělníci během rozsáhlé rekonstrukce fotbalového stadionu bundesligového klubu VfB Stuttgart. Pumy byly většinou vyhořelé a podle expertů nehrozilo žádné nebezpečí, i když některé ležely kousek pod hrací plochou."Domníváme se, že ty bomby byly svrženy v roce 1944 během anglického náletu na továrny Mercedes-Benz," řekl listu Bild odborník Günther Goedecke. Mercedes-Benz-Arena stojí právě na místech, kde se před 65 lety nacházely dílny slavné automobilky.

Ze stadionu, kde loni hodila oštěpařka Barbora Špotáková světový rekord, už zmizela atletická dráha, která se na něj nevrátí. Hrací plocha klesne o téměř jeden a půl metru, proto nyní těžká technika odstranila dva metry zeminy do hloubky.

Rekonstrukce za více než 74 milionů eur (dvě miliardy korun) bude pokračovat až do roku 2011, kdy se kapacita zvýší z nynějších 55.800 diváků na téměř 60.000. Mezitím bude klub českého záložníka Jana Šimáka na stadionu hrát v omezeném provozu pro 41.000 fanoušků.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud