27. července 2009 • 11:42

Dopingový hříšník Ullrich: "Všichni cyklisté jsou čistí!"

Autor: ,
TOP VIDEA
PROFIL: Deník Sport favorizuje Slavii na titul. Klub by se ale měl soustředit na sebe PROFIL: Deník Sport favorizuje Slavii na titul. Klub by se ale měl soustředit na sebe
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žádný jiný sport v posledních letech nečelil tolika obviněním a dopingovým skandálům jako právě cyklistika. Vítěz Tour de France z roku 1997 však tvrdí: "Věřím, že všichni cyklisté letošní Tour byli čistí!""Myslím, že každý musí být čistý, protože dopingové kontroly jsou velmi rozsáhlé. Proto říkám, že cyklistika je jeden z nejčistějších sportů," řekl někdejší vítěz nejslavnějšího závodu Tour de France, který kvůli mnoha dopingovým obviněním raději před dvěma lety kariéru ukončil.

Ullrichovi byla po pozitivním testu na amfetamin v roce 2002 zakázána činnost na 6 měsíců. Poté nemohl vzhledem k všem dopingovým podezřením startovat ani na Tour de France v roce 2006, načež se o rok později rozhodl svoji bohatou a úspěšnou kariéru uzavřít.

Je tomu právě dva týdny, co bylo disciplinární řízení proti Ullrichovi opět obnoveno. Na povrch totiž vyplouvají další skandály, které tohoto cyklistu provázely celou jeho kariéru.

Archív
Archív

"Je to šílené! Kluci(cyklisti) jsou vykopnuti z postele v 6:30 ráno. Inspektoři přijdou na pokoj a jsou tam s nimi klidně po celou dobu. Celé mi to přijde velmi neetické," reagoval Ullrich na bezohledné chování dopingových expertů.

"Nějaký cizí člověk vám vlétne do pokoje a obtěžuje vás celý den - na toaletě, ve sprše, když si čistíte zuby a až úplně nakonec vám vezmou vzorek krve. Je to dost nepřiměřený a nepříjemný," dodal nespokojený Ullrich.

A jak argumentuje jeden z dopingových expertů Werner Franke (68): "Je to těžké, cyklistika je na tom fakt špatně, dokonce hůře než běžecké lyžování. Existuje spousta důkazů. Například minulý týden jsme chytli další tři cyklisty. Proč stále narážíme na nové cyklisty užívající nedovolené látky, když sport je tak čistý...?"

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze