5. srpna 2009 • 10:41

Krutá sázka: Otec plavkyně má na hlavě čas své dcery

Autor: ,
Mistryně světa Higlová
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Otec novopečené mistryně světa na trati 200 metrů prsa plavkyně Nadji Higlové (22) ze Srbska dodržel slovo! Trenér šampionky si nechal po triumfu své dcery na MS v Římě vytetovat na téměř holé temeno její vítězný čas!"Sliby se mají plnit," uvedl otec Dragan Higl, který sám byl kdysi dobrým plavcem. Se svou dcerou se vsadil, že pokud na mistrovství světa v Římě zaplave čas pod 2:22 minuty, zvěční si ho na své hlavě.

Sama závodnice, ani nikdo v jejím okolí, v tento úspěch nevěřil. Plavkyně ještě na přelomu roku měla osobní maximum 2:29,88!!! V dlouhodobých světových tabulkách jí patřila až 241. příčka.

Jenže stalo se něco neuvěřitelného! Za poslední dva měsíce se plavkyně raketově zlepšila a na mistrovství světa zaplavala čas 2:21,62!

Tento parádní čas znamenal nejen vytoužené zlato, ale především i překonání evropského rekordu! Higlová se zlepšila o více než 8 vteřin! Tento výkonnostní veleskok ji zajistil obrovskou popularitu v její zemi.

Po návratu do Srbska na ní čekalo senzačních 30 tisíc fanoušků, kteří ji přivítali velkolepě.

Otec Dragan Higl druhý den zamířil rovnou do tetovacího salonu a nechal si vítězný čas zvěčnit na temeno hlavy.

Šampionát v Římě se zapíše do dějin největším počtem světových rekordů, kterých padlo neuvěřitelných 43!

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze