VIDEO: Pilot formule zažil peklo! Téměř uhořel! | iSport.cz
7. srpna 2009 • 17:07

VIDEO: Pilot formule zažil peklo! Téměř uhořel!

Autor: cas.sk, val
Díky rychlému zásahu techniků pilot formule celý incident přežil
TOP VIDEA
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
Češi, kteří zanechali v bundeslize výraznou stopu: Jarolím, Kadlec i překvapivé jméno
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tony Kanaan není daleko od pravdy, když nyní řekne, že se podruhé narodil! Před týdnem si prožil nejhorší chvíle svého života - jen málo chybělo, aby uhořel v kokpitu své formule při závodu Indycar. Jezdec zažil hotové peklo!Monopost naprosto bezmocného pilota Kanaana se ocitl v plamenech. Jezdec se nemohl dostat z formule a pohled na celé neštěstí byl děsivý. Mechanici v boxech totiž jeho vůz nešťatsně postříkali benzínem a později se jeho hořící motor vznítil. Vůz byl v pohybu a tak se ohěň dostal až do kokpitu jezdce.

Kanaan hořel a pohled na něj byl otřesný. Naštěstí v okolí byli technici z konkurenčních týmů a okamžitě zasáhli. Poleváli hořícího jezdce vodou a snažili se ho z vozu co nejrychleji dostat ven. Jenže bezpečnostní pásy byly proti a tak závodník prožíval neskutečné muka!

Když se nakonec podařilo pásy uvolnit, tak byl jezdec s popáleninami druhého stupně ve tváři a na rukou, převezen okamžitě do nejbližší nemocnice. Brazilec z hrůzostrašně vypadajícího neštěstí vyvázl poměrně dobře a stačil ještě poděkovat mechanikům za záchranu života.

Díky rychlému zásahu techniků pilot formule celý incident přežilDíky rychlému zásahu techniků pilot formule celý incident přežilFoto Youtube.com

"Sem rád, že žiju. Bylo to vážně děsivé. Chci poděkovat všem těm, kteří se podíleli na mé záchraně. Jsme sice soupeři, ale v nouzi si musíme pomáhat," řekl dojatý brazilský jezdec stáje Andretti Green.

"Zavřel jsem oči, aby mi je ohěň nespálil, zadržel dech, abych se nenadýchal jedovatých plynů a zoufale jsem se snažil odepnout pásy, abych mohl co nejrychleji z auta vyskočit ven," přiblížil dech beroucí momenty samotný jezdec.

 

 
Články odjinud


Články odjinud