Nykänen čelí podezření. Chtěl zabít manželku? | iSport.cz
28. prosince 2009 • 12:00

Nykänen čelí podezření. Chtěl zabít manželku?

Autor: ČTK
Nykänen čelí vážnému obvinění.
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

Někdejší ikona skoku na lyžích Matti Nykänen má opět potíže se zákonem. Podle finské agentury STT byl bývalý olympijský vítěz zatčen kvůli podezření, že na Štědrý den pod vlivem alkoholu napadl doma v Ylöjärvi po divoké hádce svoji ženu kuchyňským nožem a pokusil se ji uškrtit páskem od županu. V pondělí se má rozhodnout o tom, zda bude obviněn z pokusu o vraždu.Napadené Mervi Tapolaové, jež byla podle policie v době incidentu rovněž opilá, se podařilo z domu uprchnout k sousedům. Z útoku vyvázla s řeznými ranami v obličeji a na rukách a po ošetření v nemocnici byla propuštěna do domácího léčení.

Šestačtyřicetiletý Nykänen byl kvůli domácímu násilí v minulosti již několikrát trestán. Naposledy v roce 2006 skončil za bití manželky na čtyři měsíce ve vězení. Nedlouho předtím si odpykal polovinu z trestu na 26 měsíců za to, že pobodal přítele.

Bývalý blonďatý idol žen má ve sbírce čtyři zlaté olympijské medaile a pět z mistrovství světa, dvakrát vyhrál Turné čtyř můstků. Po skončení kariéry měl ale problémy s alkoholem, které se promítly do jeho soukromého života. Eskapády s jeho čtvrtou manželkou Mervi byly často soustem pro finský bulvár, zkoušel se prosadit i jako zpěvák či striptér.

 
Články odjinud


Články odjinud