4. března 2010 • 04:59

Sáblíková je dávno doma. Ale tátu ještě neviděla

Autor:
TOP VIDEA
Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá
SESTŘIH LA LIGY: Leganés - Real Madrid 1:3. Hosté poskočili na třetí místo i bez Ronalda SESTŘIH LA LIGY: Leganés - Real Madrid 1:3. Hosté poskočili na třetí místo i bez Ronalda
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přivítala ji maminka, přátelé, kamarádi, fanoušci i novináři. Největší česká hrdinka, rychlobruslařka Martina Sáblíková (22), je po návratu z olympiády obletována jako královna. Ale s tátou Milanem se ještě neviděla.Blesk.czA to je přitom doma už dva dny! Neměl na Martinu čas, ale prý to bylo i opačně. Že by po rozchodu rodičů ochladly i vztahy mezi tátou a Martinou?

Martina Sáblíková pobláznila celé Česko. Po pondělním příletu z Kanady byla doslova na roztrhání. Každý si na ni chtěl sáhnout.

497778:medtitle:true Tajemství zlaté Martiny: Rodiče se rozešli »
511011:medtitle:true Jak se rodila olympijská pohádka Martiny Sáblíkové »

„Byl jsem hned vedle ní. To se jen tak někomu nepovede,“ zářil štěstím jeden z dvou stovek fanoušků, kteří přišli trojnásobnou medailistku z Vancouveru v úterý přivítat na ruzyňské letiště.

Jenže ten, který ji v dětství vozil po závodech, prožíval s ní úspěchy i neúspěchy, si nechal oslavu toho největšího triumfu ujít! Milan Sáblík na letišti prostě chyběl.

Stejně tak se večer neobjevil na oslavě ve Velkém Oseku. „Ani jsem neviděl ten přímý přenos v televizi. Do večera jsem musel pracovat,“ vysvětloval otec nejúspěšnější české sportovkyně současnosti.

Zlatá Sáblíková s dortem
Zlatá Sáblíková s dortem


Podle něj teď Martina nemá moc času. „Mluvili jsme spolu krátce po telefonu. Snad mi někdy výhledově zavolá,“ doufá Sáblík.

Martina ovšem měla čas včera. Dokonce celý den. Byla doma a po náročném programu odpočívala. „Až mi řekne, že mám přijet, tak přijedu,“ řekl otec.

Podle všeho čeká na moment, až Martina nebude s maminkou Evou, která o ni nyní pečuje. Rodiče se totiž podle všeho nerozešli zrovna v dobrém.

513018:medtitle:true Čí je Martina? Naše, burácel Velký Osek »
512685:medtitle:true A Sáblíková uslyšela: Martino, vzala byste si mě? »

Připustil to i starosta Žďáru nad Sázavou Jaromír Brychta, odkud rodina pochází a kde rodiče dodnes bydlí. „Otec se vydal po stezce druhé mízy. Naše rodina zná dobře jeho i matku Martiny. A můžu vám říct, že to považujeme rozhodně za jeho vinu a chybu,“ řekl Brychta magazínu MF Dnes.

Dnes čeká Sáblíkovou křest knížky a setkání s fanoušky na Václavském náměstí. A možná už v pátek vyrazí na závody Světového poháru do Nizozemska. S tátou se tak nejspíš neuvidí ještě dalších minimálně deset dní...

Otec Sáblíkové: Kdy se potkáme? Nevím...

499901Rezignovaným hlasem vyprávěl Milan Sáblík (48) o tom, jak se po příjezdu olympijské výpravy (ne)setkal s dcerou Martinou. Místo přivítání totiž pracoval. Olympionička má prý stejně našlapaný program. Neměla by čas. Kdy se spolu uvidí, zatím netuší.

Co jste říkal na to, jak fanoušci vítali Martinu na letišti?
„Já jsem to bohužel neviděl.“

A už jste alespoň s Martinou mluvil? Říkala vám, co se tam dělo?
„Mluvil jsem s ní, ale neměla čas. Říkala, že mi někdy výhledově zavolá, až se jí to poštěstí. Já mám teď hodně práce. V pondělí jsem byl dlouho v práci, takže jsem to neviděl a nic nevím.“

Ale určitě se za Martinou chystáte...
„Ne. Já ani nemůžu. Neznám její program. Takže až mi řekne, že mám přijet, tak přijedu. Ona ještě neví, jestli pojede na svěťák, tak zatím nevím, co a jak. Zavolejte mamince. Ta určitě byla na letišti. Takže ona vám řekne spousty informací. Já myslím, že mě už k ničemu nepotřebujete.“

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze