7. listopadu 2011 • 22:46

Legendární Messier dokončil svůj první maraton, porazil i Sara

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SPECIÁL k derby: trumf Slavie? Schranz! Jak na hlavičkové monstrum Krejčího?
Krejčí o tvrdé práci. Byl to sen, řekl Vitík po trefě. Co stav Kairinena?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární hokejista Mark Messier dokončil svůj první maraton, v němž se stejně jako kdysi na ledě vydal ze všech sil. V neděli v New Yorku absolvoval 42,195 kilometru v čase 4:14:21 hodiny. V cíli se vyčerpaný opřel o nohy, zhluboka vydechoval a padl do kolečkového křesla. Cíl běžet pod čtyři a půl hodiny splnil. Navíc v pomyslném souboji porazil další bývalou velkou hvězdu fotbalistu Edwina van der Sara.Jednačtyřicetiletý nizozemský brankář, který na jaře ukončil svou kariéru ziskem anglického titulu s Manchesterem United, byl pomalejší téměř o pět minut (4:19:16).

Oba výrazně prohráli s výrazně mladší hvězdou rychlobruslařských závodů na krátké dráze Apolem Antonem Ohnem. Devětadvacetiletý Američan zvládl maraton za 3:25:14, zhruba o 80 minut pomaleji než keňský vítěz Geoffrey Mutai, jenž zlepšil traťový rekord na 2:05:06.

Absolvováním slavného maratonu se pochlubila i americká tenistka Serena Williamsová, která běžela pro charitu. "Dala jsem to za 4:15, byla to velká sranda," uvedla třináctinásobná grandslamová šampionka na Twitteru.

Dokonce mezi vítěze se zapsal automobilový závodník Alessandro Zanardi. Ital, který před deseti lety při nehody přišel o obě nohy, vyhrál kategorii handbike v čase 1:13:58. Nejbližšího soupeře porazil v těsném souboji o dvě sekundy.

Vynahradil si zklamání z loňska, kdy mu cestu za úspěchem překazil defekt. "Teď je mým snem paralympiáda v Londýně," uvedl čtyřiačtyřicetiletý bývalý pilot formule 1, který na ručně poháněném vozíku vyhrál už maratony v Benátkách a Římě.

"Je to borec všech borců," ocenil Zanardiho výkon někdejší soupeř ze série IndyCar Kanaďan Paul Tracy. "Úžasné. Nikdy neztratil povahu šampiona," uvedl exmistr světa formule 1 Mario Andretti.

Messier bral maraton jako velkou výzvu poté, co v lednu oslavil padesátiny, a také jako šanci získat peníze pro dvě charitativní organizace. Právě v New Yorku dovedl slavný kanadský útočník mužstvo Rangers coby kapitán v roce 1994 k prvnímu Stanley Cupu po více než půlstoletí.

"Byla to výzva. A cítím se výborně," hlásil po doběhu šestinásobný vítěz NHL, z toho pětkrát s Edmontonem, ze svého domova na Manhattanu.

Startem na newyorském maratonu napodobil někdejší spoluhráče z Rangers, útočníka Adama Gravese a brankáře Mika Richtera. Gravesův čas z roku 2006 o třináct minut pokořil, Richter o rok později běžel pod čtyři hodiny (3:54:34).

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud