Demitrová: Na Slováky nekoukám, někdo by mi tam chyběl... | iSport.cz
17. května 2012 • 09:30

Demitrová: Na Slováky nekoukám, někdo by mi tam chyběl...

Autor: bko
TOP VIDEA
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
TOP 5 sportovních filmů: legendy tenisu i příběh kontroverzní krasobruslařky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vloni byl její manžel hlavní hvězdou slovenského výběru na domácím mistrovství světa. Letos Majka Demitrová na hokej nemá pomyšlení ani v televizi. "Někdo by mi tam chyběl," říká smutně vdova po slovenské legendě, která vloni v Bratislavě ukončila reprezentační kariéru.Slovenští hokejisté stojí na šampionátu ve Finsku před branami úspěchu: s přehledem postoupili do čtvrtfinále, ve kterém dnes v poledne vyzvou Kanadu.

To všechno i na počest jejich bývalého kapitána, Pavla Demitry (†36). Jeho číslo 38 s iniciálami PD mají na dresu i na rukavicích, hrají pro něj. A pro něj i vyhrávají.

Slovensko se pomalu dostává do hokejové horečky, která připomíná zlatý šampionát z roku 2002 - i tehdy začala slovenská jízda výhrou ve čtvrtfinále nad Kanadou.

Majka Demitrová ale nemá sílu ani fandit u televize. "Ne, na mistrovství ani na souboje našich se nedíváme. Nějak nám to nepřijde na mysl, abychom zapnuli televizi. Víte, stále by nám tam někdo chyběl," prozradila slovenskému deníku Plus Jeden deň.

Památeční dres jednoho z českých fanoušků na světovém šampionátu
Památeční dres jednoho z českých fanoušků na světovém šampionátu

"Ale výsledky našich se dozvídám z druhé ruky, od mého bratra nebo to řeknou synovi Lucasovi ve škole," říká vyrovnaným, ale stále trochu smutným hlasem paní Demitrová s tím, že jí Tomáš Kopecký poslal fotku rukavic s Demitrovými iniciálami na mobil.

"Taky mi píše zprávy. Samozřejmě je milé, že góly věnuje právě Paľkovi. Držím našim klukům hrozně moc palce, aby už protrhli tu smůlu, a věřím, že se jim podaří získat medaili. Bylo by to krásné," dodává pro Plus Jeden deň Majka Demitrová.

Slovenské čtvrtfinále s Kanadou sledujte od 12:00 v naší podrobné ONLINE reportáži:

 
Články odjinud


Články odjinud