20. ledna 2016 • 13:55

Kvitová: Nemocná jsem leda v hlavě. Soupeřka na ni vyplázla jazyk

Autor: , ,
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomuhle se říká životní vítězství. Domácí Darja Gavrilovová vyšplouchla ve druhém kole Australian Open jednu z favoritek Petru Kvitovou a tenhle okamžik si pořádně užívala. „Jsem na sebe pyšná,“ hlásila hned na kurtu rodačka z Moskvy a na Twitteru pak na oslavu vyplázla na všechny jazyk. Česká tenistka se prý cítila divně.


REKLAMA
digi tv

Kvitové se na úvodním grandslamu roku prostě nedaří, už počtvrté za sebou se poroučela z Melbourne hodně brzy. V roce 2012 hrála semifinále, ale od té doby nepřešla třetí kolo. Po druhém utkání skončila také v roce 2013, o rok později dokonce už v prvním kole a loni vypadla ve 3. kole.

"Všechno bylo špatně. Připadala jsem si trochu unavená, chybělo mi správné načasování, takže jsem bohužel netrefovala ani snadné míče. Nehrála jsem, jak bych měla," uvedla dvojnásobná wimbledonská vítězka na tiskové konferenci. "Je to spojené s fyzickými a mentálními záležitostmi a s nervy. Cítila jsem se divně," řekla Kvitová.

Zklamaná Petra Kvitová mává fanouškům po své prohře s Darjou Gavrilovovou
Zklamaná Petra Kvitová mává fanouškům po své prohře s Darjou Gavrilovovou

Pětadvacetiletá Kvitová šla v duelu s Gavrilovovou v prvním setu dvakrát do brejku, poprvé poté, co soupeřka udělala tři dvojchyby v řadě, ale náskok ani jednou nepotvrdila. Od stavu 4:3 prohrála Češka se zaníceně bojující soupeřkou dvanáct míčů v řadě.

Ve druhém setu Kvitová s jednadvacetiletou moskevskou rodačkou, která reprezentuje Austrálii od roku 2014, prohrávala už 2:5. Za stavu 3:5 odvrátila mečbol a vzala hráčce loni vyhlášené za nováčka roku na okruhu WTA servis, ale následně si popáté v zápase neudržela své podání. Celkem udělala 35 nevynucených chyb.

Před Australian Open neodehrála Kvitová ani jeden zápas. V Šen-čenu měla střevní problémy a po setu tam své utkání vzdala. Týden pořádně nejedla, zhubla a vynechala turnaj v Sydney. Před Melbourne se už ale cítila dobře.

Žádné následky nemoci prý nepociťovala. "Nejsem nemocná. Leda tak v hlavě," řekla žertem.

Gavrilovová (39. v žebříčku WTA), která s krajanem Nickem Kyrgiosem zvítězila začátkem roku na Hopmanově poháru, postoupila na grandslamu do 3. kola poprvé. "To je neskutečné. Na konci jsem byla tak nervózní. Jsem na sebe pyšná," řekla na kurtu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze