Australský VÝBUCH Kvitové, skončila i pohádka „té druhé“ Plíškové

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN VÝSLEDKŮ 2. KOLA AUSTRALIAN OPEN | Působení Petry Kvitové na grandslamovém Australian Open vzalo překvapivě rychlý konec, česká jednička a šestá nasazená dnes podlehla ve druhém kole domácí Darje Gavrilovové 4:6 a 4:6. Druhé vítězství nepřidala ani Kristýna Plíšková, dvojče slavnější Karolíny. 114. hráčka světa po překvapivém skalpu Samanthy Stosurové padla v těžkém boji s Monikou Puigovou z Portorika 6:4, 6:7 (6) a 7:9, když promarnila celkem pět mečbolů. Jediným českým postupujícím tak byl ve středu Tomáš Berdych, který si hladce poradil s Mirzou Bašičem z Bosny.

Kvitová v utkání s jednadvacetiletou moskevskou rodačkou Gavrilovovou, která reprezentuje Austrálii od roku 2014, udělala 35 nevynucených chyb.

V prvním setu šla česká favoritka dvakrát do brejku, ale náskok ani jednou při svém servisu nepotvrdila. Od stavu 4:3 prohrála dvanáct míčů v řadě a úvodní sadu ztratila.

Ve druhé prohrávala už 2:5, snížila ještě na 4:5, odvrátila i dva mečboly, ale pak si popáté v utkání prohrála servis a po hodině a půl opouštěla dvorec zklamaná.

Petra Kvitová odpočívá v pauze mezi gamy duelu proti domácí Darje Gavrilovové ve druhém kole Australian Open

Plíšková promarnila PĚT mečbolů

Kristýna Plíšková , 114. hráčka světa, se na začátku sezony blýskla dobrou formou. Se soupeřkou, která je na žebříčku o 62 míst výše a minulý týden hrála finále v Sydney, sehrála hodně vyrovnaný zápas. Nasázela dokonce 31 es, což je nový rekord na okruhu WTA.

Ve druhém setu měla třiadvacetiletá Češka v tie-breaku dokonce tři mečboly, ale ani jeden neproměnila a o rok mladší Portoričanka si dokázala vynutit rozhodující třetí sadu. V ní si obě tenistky opět držely podání, za stavu 7:6 měla Plíšková další dva mečboly, ale ani tentokrát neuspěla, a poté duel na svou stranu po dvou hodinách a dvaceti minutách zlomila soupeřka.

Berdycha čeká Kyrgios

Berdych si s kvalifikantem Bašičem (137. v žebříčku ATP) poradil hladce za hodinu a osmatřicet minut. Nastřílel patnáct es a celkem 43 vítězných úderů a v utkání nečelil ani jednomu brejkbolu.

"Znovu panovaly těžké podmínky. V pondělí bylo horko a teď větší vlhkost, ale mám za sebou další dobrý test a jsem rád že jsem to zvládl ve třech setech," usmíval se Berdych v rozhovoru na dvorci v Hinsense aréně.

Opravdovou zkouškou jeho formy může být 3. kolo, v kterém narazí na Australana Nicka Kyrgiose. S třicátým tenistou světa ještě nehrál. "Je to stoupající hvězda. Má hru na velké soupeře a velké zápasy. Rozhodně bych ve třetím kole mohl potkat trochu slabšího soupeře," řekl Berdych iDnes a Radiožurnálu. "Ale vybírat si nemůžu. Musím být soustředěný od prvního míčku."

Favorité postupují

V ostře sledovaném utkání zdolala světová čtyřka Agnieszka Radwaňská z Polska Kanaďanku Eugenii Bouchardovou 6:4 a 6:2. "Hrát s ní už ve druhém kole byla velká výzva a jsem ráda, že jsem vyhrála ve dvou setech," řekla Radwaňská.

Obhájkyně titulu a světová jednička Američanka Serena Williamsová smetla Tchajwanku Hsieh Su-Wei 6:1, 6:2 a Ruska a Maria Šarapovová si podobně poradila s Alexandrou Sasnovičovou z Běloruska 6:2 a 6:1.

I v pavouku mužů se dařilo favoritům. Postoupili loňský šampion Srb Novak Djokovič , Švýcar Roger Federer , Japonec Kei Nišikori , Francouz Jo-Wilfried Tsonga i Chorvat Marin Čilič.

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open (dotace 44 mil. australských dolarů):
Djokovič (1-Srb.) - Halys (Fr.) 6:1, 6:2, 7:6 (7:3),
Seppi (28-It.) - Kudla (USA) 7:5, 6:4, 6:4.

Čtyřhra - 1. kolo:
Štěpánek
, Nestor (ČR/Kan.) - Hsieh Cheng-Peng, Yang Tsung-Hua (Tchaj-wan) 6:1, 7:5,
Johnson, Querrey (USA) - Rosol , Zelenay (ČR/SR) 6:3, 7:6 (7:3),
Dlouhý, Veselý (ČR) - Duckworth, Millman (Austr.) 7:6 (7:4), 2:6, 6:3.

Puigová (Portor.) - Kristýna Plíšková (ČR) 4:6, 7:6 (8:6), 9:7,
Gavrilovová (Austr.) - Kvitová (6-ČR) 6:4, 6:4.

Hlaváčková , Hradecká (7-ČR) - Aojamaová, Ninomijaová (Jap.) 6:2, 6:7 (4:7), 6:1,
Karolína Plíšková, Görgesová (13-ČR/Něm.) - Chia-Jung Chuang, Govorcovová (Tchaj-wan/Běl.) 7:6 (8:6), 6:4,
Strýcová, Lučičová-Baroniová (ČR/Chorv.) - Barthelová, Siegemundová (Něm.) 7:6 (7:4), 6:1,
Krejčíková, Wang Ja-fan (ČR/Čína) - Van Uytvancková, Wickmayerová (Belg.) 6:3, 6:3.