26. ledna 2017 • 15:29

Federer zářil, až Wawrinka vzteky zlomil raketu! Pak se těšil na Nadala

Autor:
TOP VIDEA
Derby pohledem čísel: Slavia víc držela míč, Sparta přesněji střílela Derby pohledem čísel: Slavia víc držela míč, Sparta přesněji střílela
Bohemians - Teplice: Po Reiterově centru se trefil Bartek a Bohemians vedou 1:0 Bohemians - Teplice: Po Reiterově centru se trefil Bartek a Bohemians vedou 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mnoho fanoušků to od něj už nečekalo. Nečekal to ani sám od sebe. Nicméně je to pravda! Roger Federer je ve finále Australian Open a bude v nedělním finále usilovat o svůj osmnáctý grandslamový titul. „Nechám tu všechno a nevadí, jestli potom nebudu moct dalších pět měsíců chodit,“ dal švýcarský tenista najevo velkou motivaci před posledním zápasem na turnaji.


REKLAMA
digi tv

V něm by se mohl utkat s dávným rivalem Rafaelem Nadalem, který ale ještě musí zvládnout zítřejší semifinále s Bulharem Grigorem Dimitrovem. Navzdory tomu, že jeho soupeř ještě není jistý, Federer hovořil po pětisetové výhře nad krajanem Stanem Wawrinkou v semifinále téměř výhradně o variantě s Nadalem.

Není se čemu divit. Vždyť by neočekávaně ožily vzpomínky na doby, kdy oba tenisoví giganti dominovali a okupovali první dvě příčky světového žebříčku mezi roky 2005 až 2009. „Jsem možná jeho největší fanoušek, jeho hra je neskutečná,“ chválil Federer Nadala.

Oba postupně ustupovali z dřívějších pozic, proto se nezdálo pravděpodobné, že by se spolu mohli utkat ještě jednou v tak sledovaném zápase. Spíš už spolu plánovali pouze exhibice, Federer připomněl i jejich zdravotní problémy.

„Loni jsem přijel na otevření Rafovy akademie a říkali jsme si, že bychom mohli udělat nějaký charitativní zápas. Já jsem chodil jen na jedné noze, on měl zraněné zápěstí. Takže jsme si zapinkali s pár juniory a nic víc jsme nemohli. Je to pro nás velmi speciální turnaj,“

Federer se tentokrát na postup hodně nadřel, přesto v prvních dvou setech opět předváděl skvělý tenis. Než se Wawrinka dokázal vzchopit, byl ze síly svého soupeře tak zoufalý, že si ve druhém setu za stavu 2:4 přelomil raketu o koleno. „Roger na kurtu létá, dělá si tam, co chce - je to nejlepší hráč všech dob!“ chválil Wawrinka po zápase svého přemožitele.

Stan Wawrinka přelomil vlastní raketu, proti Rogeru Federerovi musel použít náhradní
Stan Wawrinka přelomil vlastní raketu, proti Rogeru Federerovi musel použít náhradní

VIDEO | Ve druhém setu Stan Wawrinka zlomil raketu o vlastní koleno

 

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze