2. listopadu 2021 • 06:56

Z komentátorky hrdinkou. Veteránka Hradecká pomohla zachránit den

Autor: jj
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Slavia - Olomouc: Zimova šílená minela, Zifčák zvyšuje na 2:0 pro Sigmu!
Slavia - Olomouc: Chytil dotlačil míč do sítě a schyluje se k velkému finále! 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

České tenisové družstvo, to je mnohohlavá saň. Utnete jednu hlavu a už se po vás sápe další. Když vypadla se zraněným lýtkem z rozhodující čtyřhry proti Němkám Barbora Krejčíková, nemusel kapitán Petr Pála dlouze přemýšlet, koho vyslat na kurt. Logicky ukázal na Lucii Hradeckou, ať se připojí ke Kateřině Siniakové.Zatímco německý pár Anna Lena Friedsamová, Jule Niemeierová spolu nikdy nehrál profesionální utkání, duo Hradecká – Siniaková má svou slavnou historii. Sezonu 2017 odehrály ty dvě společně, postoupily do finále US Open či semifinále na Roland Garros. Spolupráci uťal až přetržený zkřížený vaz v koleni Hradecké a dlouhá pauza, Siniaková se domluvila na spolupráci s Barborou Krejčíkovou a zbytek je historie.

Staré návyky se však rychle vrátily v pondělním půlnočním dramatu, když Hradecká se Siniakovou přemohly německé sokyně 6:4, 6:7 (2) a 10:8 v supertiebreaku. Česko díky nim zvítězilo ve vstupním duelu 2:1 a má vše ve svých rukách. Pokud ve čtvrtek porazí tým kapitána Pály Švýcarky, postoupí do pátečního semifinále.

„Máme za sebou dobré výsledky, naši spolupráci změnilo až moje urvané koleno, což byla velká škoda. Ale i loni jsme si spolu zahrály jednoho debla, naše styly k sobě pasují a netrvá nám moc dlouho se sehrát. Ten rok, co jsme spolu byly, jsme se hodně dobře poznaly a klape nám to pořád,“ líčila v půl jedné ráno zvesela Hradecká, 29. deblistka planety a ve 36 letech nejstarší hráčka celého BJK Cupu.

Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou
Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou

Právě ona je nejzkušenějším článkem českého týmu, s nímž získala pět fedcupových titulů. A v němž se do akce vrátila po pěti letech. Počtvrté vyhrála v téhle týmové soutěži rozhodující čtyřhru, žádná nebyla důležitější než ta před deseti lety ve finále v Rusku, kde s Květou Peschkeovou pomohla založit vítěznou českou dynastii.

Dvojnásobná olympijská medailistka už možná sama nevěřila, že si na sebe reprezentační bravy oblékne. Vždyť když se naposledy hrálo v O2 areně a Siniaková zářila ve finále proti USA, komentovala její zápasy Hradecká pro televizi. „Lepší pocit je ale určitě být na kurtu,“ usmála se hrdinka, jež to má do vysočanské haly z domovských Letňan kousek.

Tečku za nečekaným vystoupením udělala Hradecká, když úspěšným zásahem proměnila mečbol. A kapitán Petr Pála ví, že při ohrožení zdraví Barbory Krejčíkové má vždy pro soudnou čtyřhru kam sáhnout.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud