Tenisté už trénují na Srby. Antuka je skvělá, chválí Berdych | iSport.cz
2. dubna 2012 • 15:11

Tenisté už trénují na Srby. Antuka je skvělá, chválí Berdych

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Čeští tenisté jsou nadšení z antukového povrchu připraveného na čtvrtfinále Davisova poháru proti Srbsku. V pražské O2 aréně si kurt jako první vyzkoušel Radek Štěpánek, který vyrazil na trénink hned po nedělním odpoledním příletu z Miami, kde v sobotu slavil titul ve čtyřhře."Z letiště jsem jel do haly a jako první jsem bouchal. Davisův pohár je srdeční záležitost a udělám vše, aby se nám povedlo uspět. Musím jít příkladem," řekl Štěpánek na dnešním setkání tenistů s médii, zatímco na kurtu se klouzali po cihlovém povrchu sedmý hráč světa Tomáš Berdych s deblistou Františkem Čermákem.

"Hala je fantasticky připravená a antuka skvělá," hlásil Berdych na svém facebooku a jeho slova potvrdil i kapitán Jaroslav Navrátil: "Povrch je stoprocentní."

Před zápasem si už jen tenisté rozhodnou, jestli si budou přát, aby stavitel kurtu Jaromír Sibera udělal antuku rychlejší, nebo pomalejší. "Uvidíme po dvou trénincích, co si budou kluci přát," řekl Navrátil.

Antuka je zatím tmavší, protože se musí více vlhčit, aby držela pohromadě. "Já se přizpůsobím. Tomovi by možná víc vyhovovalo, aby to skákalo výš a mohl využít své rány, ale to záleží na něm," řekl Štěpánek.

Na antuce budou hrát tenisté po dlouhé době. "Musíme si to osahat a zase se začít klouzat," řekl Štěpánek. "Ne že by byla antuka můj nejoblíbenější povrch, ale moje výhoda je, že mi nevadí ani rychlý, ani pomalejší antukový povrch," řekl Berdych.

Takhle vypadal trénink české tenisové reprezentace v Praze

Štěpánek v Miami mluvil s Novakem Djokovičem, který chybí v srbské nominaci proti českým tenistům.

"Říkal mi, že jede na dovolenou na Bahamy, ale tady jsem slyšel, že jede sem. Ale myslím, že se to nestane. A když jo, je to jedno. Musíme se co nejlépe připravit a je jedno, kdo bude stát na druhé straně," řekl Štěpánek.

Po rychlém přeletu z Ameriky do Evropy se zatím Štěpánek cítí dobře a počítá s tím, že nastoupí do dvouher i do čtyřhry. Elán do žil mu vlil i deblový titul, který získal v Miami s Indem Leanderem Paesem. "Každá výhra dodá sebevědomí a šťávu, ale to vítězství je už historie a tady jsem kvůli něčemu jinému," řekl dvaatřicetiletý Štěpánek.

Srbové v čele s čerstvou světovou osmičkou Jankem Tipsarevičem poprvé trénovali v pondělí odpoledne. Do dvouher vedle Tipsareviče nejspíše nastoupí Viktor Troicki, který bude pravděpodobně hrát i čtyřhru s Nenadem Zimonjičem.

Zájemci, kteří nesehnali vstupenky v první vlně, mají novou šanci. V úterý půjde do prodeje 400 lístků do spodních řad. Kapacita haly vzrostla na 13.900 míst.

 

Primátor města Prahy Bohuslav Svoboda dostal od českého davis cupového týmu podepsaný dres
Primátor města Prahy Bohuslav Svoboda dostal od českého davis cupového týmu podepsaný dres

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud