Květoslav Šimek
28. ledna 2014 • 16:45

Čeští tenisté dostali za Davis Cup metály jako z filmu Tři veteráni

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?
Extraliga na Lapači? Chybí jen... Nejsilnější od sestupu, říká Tesařík. Co noví partneři?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Metály jako z filmu o Třech veteránech dostali čeští tenisté před prvním kolem Davisova poháru s Nizozemskem. Tomáše Berdycha, Radka Štěpánka a Lukáše Rosola tím před úterním tréninkem příjemně překvapila Justine Albertová, zástupkyně mezinárodní tenisové federace ITF.Medaili dostal i kapitán Jaroslav Navrátil. Ovšem se jménem Vladimíra Šafaříka, který jej ve vítězném finále kvůli zdravotním problémům zastupoval. „A Jirko, ty si musíš počkat na příští rok,“ zaznělo z hloučku tenistů směrem k Jiřímu Veselému. Ten zůstal jediný s prázdnýma rukama.

Čeští tenisté mají další památku na Davis Cup, v Ostravě dostali metál
Video se připravuje ...

Pro české tenisty je to další památka na dvojnásobný triumf v Davis Cupu. Do aktuálního ročníku jdou v pozici prvního nasazeného týmu. Upozorňují ovšem, že porazit mladý tým bojovných Nizozemců nebude pouze formalitou.

„Nemají co ztratit, hrají proti vítězi, mají vyrovnaný tým,“ říkal kapitán Jaroslav Navrátil. „Ale my jsme favorité, mohli jsme si vybrat povrch i míče, navíc jsou na naší straně zkušenosti. Máme jich dost, abychom to úspěšně dotáhli do konce.“

Nizozemci v Ostravě trénují ve složení Robin Haase (45.), Igor Sijsling (73.), Thiem de Bakker (145.) a deblista Jean-Julien Rojer (1158.) První zápas se v ostravské ČEZ Areně hraje v pátek od 15 hodin. Sobotní čtyřhra začíná ve 14 hodin, nedělní program začíná ve 13 hodin.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud