Berdych je v útlumu, Gasquetovi vyšlo všechno, hodnotil prohru Kukal | iSport.cz
Jonáš Bartoš
12. září 2014 • 13:55

Berdych je v útlumu, Gasquetovi vyšlo všechno, hodnotil prohru Kukal

TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Olomouc - Třinec: Úspěšná Varaďova challenge. Olesz dorážel z brankoviště
VŠECHNA VIDEA ZDE

OČIMA EXPERTA | Od Tomáše Berdycha se čekal první bod. Česká jednička ale proti Richardu Gasquetovi začala semifinálové klání Davis Cupu s Francií špatně. Domácí tenista odehrál fantastický zápas, zatímco šestý hráč světa se trápil a prohrál hladce ve třech setech. „Na tenhle zápas musí Tomáš rychle zapomenout a odčinit ho v deblu,“ uvedl pro iSport.cz bývalý daviscupový kapitán Jan Kukal.Berdych měl necelý týden na to, aby se z amerických betonů přeorientoval na pařížskou antuku. „Tomáš je na tvrdém povrchu lepší, pro hráče jeho typu je ten přechod velice obtížný. Proti Gasquetovi měl rozpačitý začátek, Měl špatný pohyb, nešel mu servis. To mu zůstalo ještě z prohraného čtvrtfinále s Čiličem,“ všiml si Kukal.

Zápas byl od prvních míčků jednostranný. Gasquet trpělivě vracel Berdychovy útoky a čekal na soupeřovy chyby. Když přišla správná chvíle, vyšvihl parádní bekhend nebo fantastický prohoz. Francouzská dvojka hnaná domácím publikem nedovolila žádné drama a ve třech setech vyprášila favorita z centrkurtu.

„Francouzský kapitán nečekaně postavil Gasqueta, vždyť Monfils před rokem na stejném místě Berdycha porazil. Překvapení to bylo asi i pro Tomáše,“ vyzdvihl odvážnou volbu Francie Kukal. „Berdych udělal 43 nevynucených chyb, to je hodně. Ani jeho forhend nebyl důrazný, naopak dominoval fantastický beckhend Gasqueta, na okruhu takový umí jen Wawrinka. Také velmi dobře servíroval,“ všiml si.

Česká jednička se utkáním s Gasquetem protrápila
Domácí tým tak v semifinále získal důležitý první bod. „Berdych je v útlumu, kdyby takhle odehrál celý Davis Cup, bylo by to špatné. Ale Tomáš se stoprocentně rozehraje. Musí na tenhle zápas zapomenout a nejlépe ho odčinit hned v deblu. Pořád si myslím, že může udělat dva body,“ věřil Kukal, že Berdych v dalších dnech ukáže své kvality.

Proti Gasquetovi to nebyl on. Byť Berdych bojoval a dřel, nehrál svůj nejlepší tenis a navázal na rozpačitý výkon ze čtvrtfinále US Open s Čiličem. „Ta sezona je dlouhá, Tomáš v ní má tolik vrcholů, termínová listina je brutální. Určitě je v něm po čtvrtfinále US Open velká zklamání. Škoda, že Gasqueta víc nepotrápil. Na druhou stranu bude odpočatější do čtyřhry,“ zamyslel se Kukal.

„Tomáš má výbornou sezonu, poráží lidi, které má. Jeho hra je hodně závislá na servisu, ten mu nešel s Čiličem ani dneska proti Gasquetovi. Nevyhrával dlouhé výměny, naopak Gasquet zázračně prohazoval, byl výborně na nohách. Ale pokud v Paříži Tomáš udělá dva body, na tenhle zápas se zapomene,“ uzavřel Kukal.

Richard Gasquet v utkání jasně kraloval.
Richard Gasquet v utkání jasně kraloval.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud