19. září 2015 • 14:30

Indii šokoval drzý žolík Pavlásek: Pálili to do mě celý zápas

Autor:
Díky dvojici Štěpánek - Pavlásek vedou Češi v Indii 2:1 na zápasy
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1 Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z Adama Pavláska se stal český deblový daviscupový žolík. Dvacetiletý tenista v Indii navázal na březnový výkon proti Austrálii a znovu přispěl svým výkonem k zisku bodu.


REKLAMA
digi tv

Při své daviscupové premiéře Pavlásek s Jiřím Veselým vyhrál v Ostravě nad favorizovaným australským párem Samuel Groth, Lleyton Hewitt v pěti setech. Nyní se v Dillí postavil po bok ostříleného Radka Štepánka a spolu i v horku zcela vymazali elitní pár Leander Paes, Rohan Bopanna.

"Mám za sebou druhý daviscupový zápas, znovu jsem donesl bod do šatny a doufám, že to takhle bude pokračovat," uvedl Pavlásek. Březnová výhra nad Australany mu prý v dnešním duelu pomohla. "Dodala mi sebevědomí, zkušenosti, že můžu hrát proti komukoli, a tady jsem to prodal. Jsem rád za potřebný bod," řekl.

Dvojnásobný grandslamový vítěz ve čtyřhře Štěpánek si už v Ostravě z lavičky všiml jeho dobrého výkonu. "Hrál zdravě drze a tady v tom pokračoval. Jeho výkon byl perfektní a doufám, že ho to nakopne i do jeho singlové kariéry," řekl Štěpánek o Pavláskovi, který je aktuálně 146. ve světovém žebříčku dvouhry a tlačí se poprvé ke stovce.

Adam Pavlásek a Radek Štěpánek děkují fanouškům po vítězné čtyřhřeAdam Pavlásek a Radek Štěpánek děkují fanouškům po vítězné čtyřhře

Právě Štěpánkovy rady si Pavlásek před zápasem hodně bral k srdci. "Cítím k Radkovi respekt, protože něco dokázal a je o pár let starší. Byl jsem strašně rád, že mi řekl, co mám dělat a já se to snažil dodržovat."

Pomohlo mu, že ho zkušený parťák varoval, že do něj Indové půjdou, což se potvrdilo. Od začátku na něj směřoval na síti jeden míč za druhým. "Celý zápas do mě pálili, ale já jsem to ustál a jsem za to rád," řekl Pavlásek. "Přistupoval blíž k síti, jak plánoval, a tím měl voleje jednodušší," uvedl kapitán Jaroslav Navrátil.

O své nominaci věděl Pavlásek od pátečního večera, kdy Navrátil oznámil složení dvojice po sezení s hráči. "A já jsem se pak hrozně těšil. Už jsem nemohl dospat rána, zápasu a byl jsem fakt rád, že můžu hrát," řekl Pavlásek.

Bez problémů zvládl i nepříjemné podmínky v Dillí. Na rozpáleném kurtu dosahovala pocitová teplota 44 stupňů Celsia, ale český mladík zápas zvládl i bez čepice. "Nebylo to příjemné, ale moc mi to nevadilo. Nevnímal jsem to, soustředil jsem se na to, co mám hrát a splnil jsem to do puntíku," řekl svěřenec kouče Michala Navrátila.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze