20. září 2008 • 19:30

Slováci návrat mezi elitu nezvládli

Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Slovenským tenistům se nepodařilo postoupit do Světové skupiny Davisova poháru, podlehli Srbsku. Postoupilo naopak Švýcarsko vedené Rogerem Federerem.

Slovenským tenistům se nepodařilo postoupit do Světové skupiny Davisova poháru. Finalisté týmové soutěže z roku 2005 prohráli na domácí půdě s favorizovaným Srbskem, když rozhodující třetí porážku utrpěli v dnešní čtyřhře. Filip Polášek a Michal Mertiňák v ní podlehli 1:3 na sety Viktoru Troickému a Nenadu Zimonjičovi.

Svěřenci nehrajícího kapitána Miloslava Mečíře první set ztratili v tie-breaku a druhý set prohráli 4:6. Vítězstvím 9:7 ve zkrácené hře třetí sady si sice vynutili pokračování zápasu, ale ve čtvrtém setu nedotáhli do úspěšného konce vedení 5:3 a podruhé v utkání tie-break prohráli.

Naopak Švýcaři v čele s druhým hráčem světa Rogerem Federerem se vrátili mezi elitu, z níž sestoupili po loňské neúspěšné baráži v České republice.

Rozhodující třetí bod v utkání s Belgií dnes v Lausanne získali olympijští šampioni ve čtyřhře Federer a Stanislas Wawrinka, kteří po ztrátě úvodního setu otočili utkání s Olivierem Rochusem a Xavierem Malissem.

Švýcaři tak k sestupu odsoudili belgické tenisty, kteří v prvním kole letošního Davis Cupu nestačili na český výběr.

Hrozbu dalšího roku mimo elitní skupinu zatím zažehnali Australané. Osmadvacetinásobní vítězové této soutěže prohrávali s Chile v pátém setu čtyřhry již 1:4, utkání ale dokázali ještě otočit a snížit stav na 1:2 na zápasy.