Pavel Novotný
9. března 2010 • 11:45

Gonzalez: Češi? Chci dát lidem naději

Reklama
TOP VIDEA
Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
VŠECHNA VIDEA ZDE

Devátého až jedenáctého července se postaví českému týmu s jasným cílem. Dovést svůj tým do semifinále Davisova poháru. Desátý hráč světa Fernando Gonzalez proklestil své zemi cestu přes první kolo, kdy především díky jeho výkonu postoupilo Chile přes loňského semifinalistu Izrael. A věří si i na Čechy. "Znám je a respektuju. Ale můžeme vyhrát," říká chilská jednička.


REKLAMA
digi tv

Fernando Gonzalez rozhodl o postupu Chile do druhého kola Davisova poháru v první nedělní dvouhře, kdy porazil ve třech setech Dudiho Selu. Již v pátečním duelu si poradil s Harelem Levym.

"Bylo to pro nás důležité vítězství, ale ještě významnější je skutečnost, že jsme udělali aspoň trochu radosti našim příznivcům. Vím, že je to malicherná věc, ale přesto všichni věříme, že jsme dali na chvíli zapomenout na strasti, kterými naše země prochází. Jsme s vámi," vzkázal obyvatelům zemětřesením těžce zkoušeného Chile Gonzalez.

Fernando GonzalezFernando Gonzalez

Právě na horké chilské půdě se pokusí tým vedený nehrajícím kapitánem Jaroslavem Navrátilem uhasit plamen naděje horkokrevných fanoušků. "Bude to nesmírně těžké. Znám Štěpánka i Berdycha velmi dobře a vím, že jsou to velmi kvalitní tenisté. Respektuji je, ale také dobře vím, že jim můžeme čelit se vztyčenou hlavou. Můžeme vyhrát," burcuje devětadvacetiletý rodák ze Santiaga de Chile.

Chilský tenista má na svém kontě již jedenáct turnajových triumfů, poměrně dobře začal i rok letošní. Na Australian Open prošel do osmifinále, kde narazil do zdi jménem Roddick, na domácím turnaji v Santiagu skončil v semifinále, stejně daleko došel v Acapulcu.

Fernando GonzalezFernando Gonzalez


S českými tenisty má zatím poměrně vyrovnanou bilanci. Berdycha porazil čtyřikrát, ve třech případech odcházel poražen. Se Štěpánkem se však radoval jen z jediného vítězství, třikrát na rodáka z Karviné nestačil.

Šance na postup do semifinále jsou pro oba týmy otevřené. Překazí Gonzalez a Massa českýmu týmu šancí obhájit finálovou účast z loňského roku?

Fernando Gonzalez
Fernando Gonzalez

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, tenis, gonzalez
 Klasická verze
Mobilní verze