20. února 2017 • 15:30

Federer dal primátorce raketu, lístky fanouškům. Praha je krásná, řekl

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Debata Sportu: Brazílie zaváhala, ale nepotřebuje revoluci, míní Hašek. Rozhodčí chybovali Debata Sportu: Brazílie zaváhala, ale nepotřebuje revoluci, míní Hašek. Rozhodčí chybovali
Rozlučka Filipa Jíchy: velké emoce, mexické vlny a sumo zápasníci Rozlučka Filipa Jíchy: velké emoce, mexické vlny a sumo zápasníci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Davy lidí na Staroměstském náměstí nejsou ničím zvláštním, ale v pondělí kolem poledne nebyly na několik desítek minut hlavním tahákem historické krásy Prahy. Na slavné pražské náměstí totiž zavítal legendární tenista Roger Federer. V doprovodu českého tenisty Tomáše Berdycha představil fanouškům blížící se Laver Cup (22. až 24. září) a odstartoval odpočítávání do startu atraktivního turnaje. Kromě toho rozdávali tenisté vstupenky na pražský turnaj a švýcarský gentleman obdaroval také primátorku Adrianu Krnáčovou, které dal svou vlastní raketu.


REKLAMA
digi tv

Když na Staroměstském orloji odbila jedenáctá hodina, desítky turistů a fanoušků se posunuly o kousek dál k připravenému pódiu. Někteří šli na jistotu, další se snažili přijít na to, co se vůbec děje. V tu dobu už se na speciálně připraveném kurtu pod Karlovým mostem odehrávala malá tenisová exhibice Tomáše BerdychaRogerem Federerem.

Federer se těší na Laver Cup a chce hrát debl s Nadalem
720p 480p 360p 240p

Oba tenisté se následně přesunuli na Staroměstské náměstí, kde už netrpělivě čekaly davy fanoušků a poslouchaly taneční hudbu z reproduktorů. Krátce před půl dvanáctou se ovšem spustil hlasitý křik a aplaus, protože přijel vůz s tenisovými velikány. Moderátor Libor Bouček následně za velkého potlesku přivítal nejprve českého hráče.

Aktuálně 14. muž světového žebříčku všechny pozdravil a rozpovídal se o turnaji, jenž nese jméno legendárního Roda Lavera a potkají se v něm netradiční mužstva Evropy a zbytku světa. „Jsem rád, že můžeme být v Praze, protože během sezony jsme hodně na cestách,“ přiznal Berdych. Dlouholetý český reprezentant zavzpomínal na rok 2012, kdy společně s českým týmem v Praze ovládl Davis Cup.

Federer si na Vltavě zapinkal s Berdychem
720p 480p 360p 240p

„Byla výborná atmosféra a já věřím, že přijde spousta fanoušků, protože takový turnaj se ještě nikdy neuskutečnil,“ zaspekuloval jednatřicetiletý Čech, ale poté už došlo také na hlavní hvězdu pondělního programu. Na pódium se za hlasitého potlesku a aplausu vydal čerstvý vítěz Australian Open a držitel rekordních 18 grandslamů Roger Federer.

Švýcarská legenda se do Prahy vrátila po 10 letech a zavzpomínala na zápasy Davis Cupu v roce 2007. „Prohráli jsme,“ rozesmál Federer všechny přítomné a pokračoval: „Ale to je v pohodě, jsem rád, že můžu být s Tomášem v jednom týmu.“ Tím možná poodkryl první překvapení, protože jedinými oficiálně potvrzenými tenisty ve výběru Evropy jsou Rafael Nadal a právě Roger Federer. Na domácí půdě se tedy pravděpodobně objeví i Tomáš Berdych.

Hvězdný Federer propaguje v Praze Laver Cup. S fanoušky se sešel na Staroměstském náměstí
720p 480p 360p 240p

Na první pohled by se mohl Laver Cup jevit jako exhibiční turnaj, ale opak je pravdou. „Bereme to absolutně vážně. Není to exhibice, chceme tu s naším týmem vyhrát,“ odmítl Federer, který se těší, že do Prahy vezme také celou rodinu. „Praha je opravdu krásná,“ řekl na adresu města, jenž bude od 22. září do 24. září historicky prvním pořadatelem Laver Cupu.

Speciální SESTŘIH: Hvězdný Federer v Praze. S Berdychem propagovali Laver Cupu
1080p 720p 480p 360p 240p

Tenisový svátek Laver Cup ozdobí Roger Federer i Rafael Nadal
720p 480p 360p 240p

Roger Federer na Staroměstském náměstí odpaluje míček, který je zároveň vstupenkou na zářijový Laver Cup
Roger Federer na Staroměstském náměstí odpaluje míček, který je zároveň vstupenkou na zářijový Laver Cup

Raketa pro primátorku

Vrcholem slavnostního programu byl odpočet 214 dní do startu turnaje a oba tenisté následně vystřelili mezi fanoušky tenisák. Kdo ho chytil, odnesl si ze Staroměstského náměstí vstupenku na turnaj. Nedočkali se ale pouze dva, mezi fanoušky bylo nakonec vystřeleno ještě dalších osmnáct míčků.

Většina přítomných si ale přála být alespoň pro tento den primátorem či primátorkou města. Zástupkyně Prahy Adriana Krnáčová na pódiu přiznala, že organizace turnaje je pro Prahu velkou prestiží a nakonec obdržela od švýcarského gentlemana cenný dárek – jeho vlastní raketu.

Po krátkém společném focení už se schylovalo ke konci Federerovy návštěvy české metropole, která ještě v časovém skluzu následovala oficiální tiskovou konferencí v reprezentačních prostorách Staroměstské radnici. Vstupenky na tenisový svátek půjdou do prodeje 24. února a zájem o ně je pochopitelně obrovský.

Není se čemu divit, protože se v Praze představí nejlepší tenisté světa. U zrodu Laver Cupu stál právě švýcarský tenista Roger Federer a turnaj by se měl s výjimkou olympijského roku odehrát každý rok. Praha bude v roce 2017 pořadatelem prvního ročníku, v němž se proti sobě postaví dva šestičlenné týmy Evropy a zbytku světa. Podobný formát znají fanoušci golfu z Ryder Cupu.

Kromě Rogera Federera, Rafaela Nadala a zřejmě i Tomáše Berdycha se samozřejmě nabízí řada dalších zvučných jmen. Praha a zejména prestiž by mohly být lákadlem pro Novaka Djokoviče, Andyho Murrayho a další hvězdy. Ať už bude obsazení jakékoliv, fanoušci se mohou těšit na skvělou podívanou.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze