Laver Cup 2018 | iSport.cz
Další ročníky
Ročník 2018
Ročník 2017
Další kola

V pátek jsou vítězné zápasy ohodnoceny jedním bodem, v sobotu dvěma, v neděli třemi. Vyhrává tým, který jako první dosáhne 13 bodů. To se nestane dříve, jak v prvním nedělním zápase.

V pátek a sobotu se hraje systémem odpoledních (začátek 13.00) a večerních bloků (začátek 19.00), odpoledne proběhnou dva singly, večer singl a debl.

Nedělní program nabídne tři dvouhry a čtyřhru. V případě nerozhodného stavu 12:12 přijde na řadu extra čtyřhra. Týmy se skládají ze šesti hráčů. Každý zápas se hraje na dva vítězné sety, za stavu 1:1 rozhodne tiebreak do 10 bodů. Každý hráč musí během prvních dvou dní nastoupit k jednomu singlovému zápasu. Nejméně čtyři ze šesti tenistů v týmu musí zasáhnout do čtyřher.

Laver Cup je nová světová hvězdná tenisová akce, jejíž první ročník se uskuteční od 22. do 24. září 2017 v Praze. V O2 areně se během tří dnů utká tým Evropy s výběrem světa, už jistými účastníky jsou Roger Federer a Rafael Nadal. Oba rivalové budou hrát díky Laver Cupu za jeden tým, jehož kapitánem bude legendární Švéd Björn Borg. Jeho protějškem u výběru světa bude další tenisový velikán John McEnroe.

Tým Evropy i tým světa na Laver Cupu budou složeny ze šesti hráčů, čtyři budou nominování podle umístění v žebříčku ATP a další dva vyberou právě kapitáni. Formát turnaje je jednoduchý. Každý den od pátku do neděle proběhnou v pražské O2 areně tři singlové duely a jedna čtyřhra. V pátek je každý vítězný zápas honorován jedním bodem, v sobotu dvěma a v neděli třemi body. V případě vyrovnaného stavu rozhodne extra duel ve čtyřhře.

Laver Cup by se měl stát tenisovou obdobou tradičního golfového Ryder Cupu. Akce vymyšlená jako pocta legendárnímu Australanovi Rodu Laverovi by se měla konat každý rok v září s výjimkou roku, v němž jsou letní olympijské hry. Pořadatelství by se mělo střídat každoročně mezi Evropou a světem, v roce 2017 by se mělo hrát v USA.

Články odjinud


Články odjinud