Laver Cup 2017: Berdych zve na Laver Cup a hvězdné spoluhráče: Roger má rád srandu | iSport.cz
15. září 2017 • 04:50

Berdych zve na Laver Cup a hvězdné spoluhráče: Roger má rád srandu

Autor: jon, iSport.cz
TOP VIDEA
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů? DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už příští víkend (22. - 24. září) se do Prahy sletí tenisová smetánka. Premiérový ročník Laver Cupu naláká do Česka největší hvězdy, v jednom týmu Evropy si vedle sebe zahrají i Roger Federer a Rafael Nadal. V nominaci nechybí ani nejlepší Čech Tomáš Berdych. "Moc se těším," nezastírá brzy 32letý tenista.Berdych se o jedné z největších sportovních akcí, která se na české půdě kdy konala, rozpovídal při čtvrteční návštěvě redakce deníku Sport a portálu iSport.cz.

"Moc se na to těším, hlavně kvůli tomu, že takový turnaj se hraje poprvé a navíc je v Praze. Jde o neuvěřitelný úspěch, poctu pro celé město," zdůrazňuje.

Těší se na skvělou atmosféru vyprodané O2 Areny. "Tenisoví fanoušci jsou tady jedni z nejlepších, jakou kulisu předváděli při daviscupových utkáních, to bylo neuvěřitelné, i když teď to asi bude něco jiného," chválí české diváky.

V rámci Laver Cupu se v v Praze utkají dva týmy - výběr Evropy, kde figuruje Berdych a nechybí ani hvězdní Nadal s Federerem, proti výběru světa, kde zase najdeme například australského bouřliváka Kyrgiose.

Tomáš Berdych zve na Laver Cup. Je na co se těšit, hlásí

"Formát turnaje je hodně unikátní v tom, že hrajeme celý rok proti sobě a najednou budeme sedět na jedné lavičce a navzájem se podporovat," líbí se Berdychovi. "Jsou tam hodně zajímavá spojení. Nejvíc sledovaní Federer a Nadal budou v jednom týmu, je tam strašná spousta scénářů. Za tři dny se skoro nikde nedá vidět tolik takového tenisu," láká Berdych fanoušky.

Český tenista patří k nejzkušenějším borcům na okruhu, díky Laver Cupu měl v rámci propagace turnaje možnost lépe poznat i švýcarskou legendu Rogera Federera. Asi nejlepší tenista všech dob Berdycha příjemně překvapil.

"S Rogerem jsem strávil den v Praze. Jen se mi potvrdilo, že jak ho člověk vidí perfektního na dvorci, takový mi přijde i mimo kurt," přibližuje Berdych. "Zvládá všechny povinnosti jako profesionál, je i takový, že má rád srandu. Dokázal se pobavit, až by to do něj člověk nečekal. Je s nim dost sranda," usmívá se finalista Wimbledonu z roku 2010.

S osobností Nadala, druhého tenisového velikána, ale srovnávat nemůže. "Rafu takhle absolutně neznám, na turnajích se hodně se upíná ke svému týmu. Ale je to takhle u většiny Jižanů, drží víc pospolu," přiznává.

Tomáš Berdych vstoupil do síně slávy Deníku Sport. Grand slam? Pořád je tu Federer, směje se Berdych

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud