Berdych první zápas sezony zvládl

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Český tenista Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Brisbane hladce do druhého kola, když dnes porazil domácího Australana Brydana Kleina 6:0 a 6:4.

Ve svém prvním utkání nové sezony neměl Berdych s devatenáctiletým soupeřem zpočátku žádné problémy. Až v druhém setu se hra vyrovnala a nejlepší český tenista dokonce jednou ztratil servis. Sám ale dokázal proměnit celkem pět brejkbolů a za 66 minut mohl slavit první výhru v tomto roce.

Překvapení se zrodilo na úkor nejvýše nasazeného Novaka Djokoviče ze Srbska. Ten nestačil na objev loňské sezony Ernestse Gulbise z Lotyšska, kterému podlehl dvakrát 4:6. Zároveň tak zatím přišel o možnost postoupit poprvé v kariéře na druhé místo světového žebříčku před Rogera Federera.