10. září 2015 • 11:05

Šokující chyba na US Open. Omylem zatkli bývalou tenisovou hvězdu!

Autor: ,
Bývalý čtvrtý hráč světového tenisového žebříčku James Blake
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý čtvrtý hráč světového tenisového žebříčku James Blake byl v New Yorku během US Open za použití donucovacích prostředků krátce zatčen. Po čtvrthodině se ukázalo, že pětatřicetiletého Američana mylně identifikoval svědek jako člena gangu překupníků a Blake byl s drobnými zraněními propuštěn.


REKLAMA
digi tv

Blakea ve středu srazilo na zem pět policistů civilu a nasadilo mu pouta, když čekal před hotelem na auto, jež ho mělo odvést do areálu US Open. Někdejší úspěšný tenista, jenž je tmavé pleti, nechtěl přímo tvrdit, že se stal obětí rasismu, ale spíše poukázal na policejní násilí.

"Neřekl bych, že je to tak jednoduché," řekl listu Daily News na otázku, zda byl zatčen kvůli tomu, že je černoch. "Vnímám to jako neopodstatněné policejní násilí, bez ohledu na to, jaké jsem rasy. Možná v tom rasový faktor hrál nějakou roli, každopádně však není důvod, aby někdo dělal komukoli takové věci," uvedl vítěz deseti turnajů ATP, jenž ukončil kariéru před dvěma lety právě na US Open. Z incidentu si odnesl pohmožděniny na noze a tržnou ránu na lokti.

Policie uvedla, že když byl Blake identifikován a zjistilo se, že nemá s gangem překupníků kradených mobilních telefonů nic společného, byl okamžitě propuštěn. Jeho obvinění z přehnaného násilí se bude vyšetřovat interně.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, tenis, US Open, blake
 Klasická verze
Mobilní verze