Skvělý Veselý vyřadil Monfilse, Rosol vypadl po boji s Nadalem

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

SOUHRN 4. DNE | Tenista Jiří Veselý porazil ve 2. kole Wimbledonu Francouze Gaëla Monfilse 7:6, 6:3, 6:7, 6:7 a 6:4 a poprvé si na grandslamu zahraje 3. kolo. S londýnskou trávou se rozloučil Lukáš Rosol, který sice vyhrál nad světovou jedničkou Rafaelem Nadalem první set, ale zápas prohrál 6:4, 6:7, 4:6 a 4:6 a nezopakoval předloňské senzační vítězství nad Španělem ze stejné fáze turnaje.

Nedařilo se českým tenistkám. Skončila Petra Cetkovská po porážce s Alizé Cornetovou z Francie 4:6, 7:5 a 3:6 a také Karolína Plíšková, která prohrála s loňskou finalistkou Sabine Lisickou z Německa 3:6 a 5:7. Vypadla i Klára Koukalová s Američankou Madison Keysovou, které podlehla 5:7, 7:6 a 2:6.

Rosol přehrával Nadala set a půl. Hrál tvrdě a odvážně a po zisku prvního setu vedl ve druhém 4:2, ale o brejk přišel. Ve zkrácené hře měl setbol, ale ten Nadal při svém podání odvrátil a ve zbývajících dvou setech už zápas nepustil.

"Kdybych vedl 2:0, tak už bych vyhrál. Jsem si tím jistý. Udělal bych pro to všechno. Pak začal hrát Rafa hodně dobře a ve třetím a čtvrtém setu mi nedal šanci," řekl Rosol v rozhovoru s českými novináři v Londýně. Předloni jako stý hráč světa šokoval výhrou nad Nadalem ve Wimbledonu v pěti setech.

Dvacetiletý Veselý hraje svůj pátý grandslam a ve Wimbledonu startuje poprvé díky divoké kartě. Nad Monfilsem vedl 2:0 na sety a ve třetím měl brejk, ale další dvě sady ztratil a z výhry se radoval až po třech hodinách a 21 minutách.

Dalším soupeřem Veselého bude Australan Nick Kyrgios (144. na žebříčku ATP). Ve 2. kole předvedl velký obrat - s třináctým nasazeným Francouzem Richardem Gasquetem prohrával už 0:2 na sety, odvrátil devět mečbolů a v pátém setu zvítězil 10:8. Kyrgios dostal stejně jako Veselý do turnaje divokou kartu.

Ve třetím kole bude celkem šest českých zástupců. Veselý doplnil Tomáše Berdycha, Petru Kvitovou, Lucii Šafářovou, Barboru Záhlavovou-Strýcovou a Terezu Smitkovou, kteří postoupili ve středu.

Nišikori (10-Jap.) - Kudla (USA) 6:3, 6:2, 6:1,
Kukuškin (Kaz.) - Dancevic (Kan.) 6:3, 6:3, 6:2.
Veselý (ČR) - Monfils (24-Fr.) 7:6 (7:3), 6:3, 6:7 (1:7), 6:7 (3:7), 6:4,
Bolelli (It.) - Kohlschreiber (22-Něm.) 4:6, 6:4, 6:3, 2:6, 7:5,
Kubot (Pol.) - Lajovič (Srb.) 6:7 (4:7), 7:6 (7:4), 6:3, 7:6 (7:3),
Nadal (2-Šp.) - Rosol (ČR) 4:6, 7:6 (8:6), 6:4, 6:4,
Kyrgios (Austr.) - Gasquet (13-Fr.) 3:6, 6:7 (4:8), 6:4, 7:5, 10:8
Tsonga (14-Fr.) - Querrey (USA) 4:6, 7:6 (7:2), 6:7 (4:7), 6:3, 14:12, Robredo (23-Šp.) - Mannarino (Fr.) 6:4, 6:1, 7:6 (7:5)
Isner (9-USA) - Nieminen (Fin.) 7:6 (19:17), 7:6 (7:3), 7:5

Čtyřhra - 1. kolo:
Gonzalez, Lipsky (Mex./USA) - Dlouhý, Hanley (ČR/Austr.) 7:6 (9:7), 6:0, 3:6, 7:6 (7:3)
Paes, Štěpánek (5-Indie/ČR) - Fyrstenberg, Ram (Pol./USA) 6:2, 7:6 (7:4), 3:6, 6:4
Levinský, Veselý (ČR) - Becker, Marach (Něm./Rak.) 6:3, 6:3, 7:6 (9:7)
Pavljučenkovová, Šafářová (Rus./ČR) - Barthelová, Husárová (Něm./SR) 6:2, 6:2, Hrdinová, Jovanovská (ČR/Srb.) - Klepačová, Torróová (Slovin./Šp.) 7:6 (7:3), 6:2.

ONLINE: Klára Koukalová - Madison Keysová (16:00) >>>

ONLINE: Karolína Plíšková - Sabine Lisická (16:00) >>>

ONLINE: Jiří Veselý - Gael Monfils (12:30) >>>

ONLINE: Petra Cetkovská - Alize Cornetová (12:30) >>>

ONLINE: Lukáš Rosol - Rafael Nadal (14:00) >>>