Pavel Novotný
29. června 2016 • 04:56

Nejde nic! Wozniacká pod extrenérem Kvitové potupně padá žebříčkem

Autor: ,
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oba byli zvyklí na úspěchy, oba zažívali v posledních měsících převážně trápení. Trenér David Kotyza po sedmi letech ukončil úspěšnou, ale pomalu uvadající spolupráci s Petrou Kvitovou, Caroline Wozniacká je už dlouhý čas jen stínem bývalé světové jedničky. Vzájemnou pomocí se měli vrátit na vrchol, zatím však prožívají jen další zlý sen. Wozniacká se ani ve Wimbledonu nedočkala letošní první výhry na grandslamu a po osmi letech vypadne z elitní padesátky žebříčku WTA. Pětadvacetiletá Dánka prohrála v úterý v Londýně 5:7, 4:6 s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou.


REKLAMA
digi tv

„Mám pocit, že výsledky Caroline v současnosti neodpovídají jejím možnostem," říkal na začátku dubna o své nové svěřenkyni David Kotyza. Tenisovému partnerství pětadvacetileté tenistky a zkušeného kouče však od začátku nebylo přáno.

Dvojnásobná grandslamová finalistka si, aniž by pod novým trenérem odehrála jediný zápas, zranila kotník a nemohla startovat na druhém grandslamovém turnaji roku Roland Garros. „Caroline se zranila na konci tréninku. Otočila pravý kotník. Byla odvezena do nemocnice, kde zjistili, že má tři poškozené vazy. Jeden z nich má přetržený," říkal manažer tenistky Mikkel Nissen.

VŠE O WIMBLEDONU ČTĚTE ZDE >>>

Do tenisového kolotoče se dánská kráska s polskými předky zapojila až v červnu a všechny své dosavadní zápasy pod Kotyzou odehrála na trávě. "Moc se na trávu těším. Věřím, že se mi bude dařit a přijdou úspěchy," psala na twitterovém účtu bývalá tenisová královna.

V Nottinghamu však skončila už ve druhém kole na 97. hráčce světa Anett Kontaveitové. O nic lépe se jí nevedlo o týden později na dalším travnatém podniku v Birminghamu, kde schytala trápící se tenistka porážku od Belgičanky Wickmayerové, která v prvním kole Wimbledonu mořila i Karolínu Plíškovou.

Do Wimbledonu vstupovala jako 45. hráčka světa a poprvé od Australian Open 2008 nebyla na grandslamu nasazená. Po porážce v prvním kole se může propadnout až na 59. pozici.

"Samozřejmě mě štve, že už pro mě turnaj skončil. Je to celkově obtížný rok. Přišla zranění, těžká rozlosování..." uvedla Wozniacká, která vládla světovému řebříčku v letech 2010 a 2011. "Musím prostě pořád bojovat. Teď už nebudu moci očekávat jednoduché losy, takže se budu muset zlepšit ještě víc, abych v úvodních kolech dokázala porážet špičkové hráčky," dodala.

Dvojnásobná finalistka US Open se v poslední době hojně objevovala na sociálních sítích a stránkách společenských časopisů, což vedlo ke spekulacím, že tenisu nedává maximum.

"Mou prioritou ve všem, co dělám, je být lepší tenistkou a zůstat fit," reagovala Wozniacká po porážce s Kuzněcovovou. "Ale když zbude volný čas, snažím se užít si radosti života. Žijeme jen jednou, druhou šanci nedostaneme. Kdybych měla číst všechno, co se o mně za posledních patnáct let napsalo, musela bych skočit z útesu," řekla rodačka z Odense.Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze