6. července 2017 • 14:53

Tresty za chování ve Wimbledonu. Tomic a Medveděv dostali pokuty

Autor:
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Australský tenista Bernard Tomic dostal pokutu 15.000 dolarů (344.000 korun) za komentáře po vyřazení v prvním kole Wimbledonu a za to, že v utkání s Němcem Mischou Zverevem předstíral zranění. Ruskému mladíkovi Daniilu Medveděvovi, který po prohře v druhém kole hodil mince směrem k rozhodčí, nařídila Mezinárodní tenisová federace zaplatit 14.500 dolarů (333.000 korun).


REKLAMA
digi tv

Tomic po hladké porážce se Zverevem uvedl, že se na kurtu nudil a že už dlouho marně hledá motivaci v tréninku i zápasech. Během utkání si vyžádal pauzu na ošetření, i když mu podle ITF nic nebylo. Pokuta ho připraví zhruba o třetinu finanční odměny za účast v prvním kole londýnského grandslamu, která činí 35.000 liber (milion korun).

Medveděv v prvním kole překvapil výhrou nad Švýcarem Stanem Wawrinkou, v dalším zápase podlehl v pěti setech Belgičanovi Rubenu Bemelmansovi. Před odchodem do šaten vytáhl peněženku, vzal z ní mince a hodil je k umpiru.

Jednadvacetiletému hráči se zdálo, že portugalská rozhodčí Mariana Alvesová nadržuje jeho soupeři. Později se za své chování omluvil. "Měl jsem horkou hlavu a udělal špatnou věc. Nevím proč. Bylo to fakt stupidní," řekl Medveděv.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze