5. července 2017 • 10:08

Rebel Tomic po vyřazení: Zápas mě nudil, ale ke konci jsem se už snažil

Autor: ,
TOP VIDEA
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po hladkém vyřazení v prvním kole Wimbledonu se někdejší australská tenisová naděje Bernard Tomic netvářil, že by ho porážka s Němcem Mischou Zverevem nějak zvlášť trápila. Čtyřiadvacetiletý hráč přiznal, že ho utkání nudilo, což přimělo jednoho z novinářů k otázce, zda nechce odevzdat prémii za účast v prvním kole. K tomu se však Tomic nechystá.


REKLAMA
digi tv

"Byla to psychická záležitost. Nebyl jsem na zápas připravený mentálně ani fyzicky. Nevím proč. Ale trochu jsem se nudil, abych byl upřímný," uvedl Tomic po zápase, který prohrál 3:6, 4:6 a 3:6 za 84 minut. "Ke konci jsem se snažil, ale jemu se povedlo ten set vyhrát 6:3 nebo 6:4, už bylo moc pozdě," řekl někdejší sedmnáctý hráč světa, proslulý svými excesy na kurtech i mimo ně.

Po brzkém konci na turnaji si loňský osmifinalista odnesl šek na 35.000 liber (milion korun). Na dotaz, zda neuvažuje o vrácení prémií, odpověděl odmítavě. "Dobře, když řeknete Federerovi, aby vrátil půl miliardy, udělá to?" pustil se do debaty s novinářem, který mu připomněl jeho zmínku o tom, že se v zápase nudil.

"Všichni pracujeme za peníze. V 34 možná něco dám na charitu. Když řeknete Rogerovi, ať to udělá, udělám to taky," prohlásil.

VIDEO: Bernard Tomic na tiskovce po prohraném zápase

Tomic, kterého po Wimbledonu čeká další propad v žebříčku ATP ze současného 59. místa, si stěžoval, že mu chybí motivace. "Je to nahoru dolů. Nedokážu se přinutit makat, užívat si to a zvedat trofeje. Možná budu muset něco změnit, třeba hrát míň turnajů. Poslední dva roky nemám motivaci," řekl vítěz tří turnajů ATP.

Porážka se Zverevem připomněla jeho dřívější odevzdaná vystoupení na kurtech, jako například loni v Madridu, kde dokonce při mečbolu soupeře držel raketu opačně. V roce 2012 byl kvůli špatnému přístupu vyloučen z davisupcového týmu.

Na twitteru se dnes objevila výzva, aby byl Tomic vyhoštěn z Austrálie. "To je něčí názor. Jsem si jistý, že sedí někde u počítače a dělá za padesát dolarů na hodinu. Já budu hrát dalších deset let a jsem si jistý, že až skončím, už nebudu muset pracovat," uvedl rodák ze Stuttgartu.

Jeho vyřazení podtrhlo bídu australských tenistů ve Wimbledonu. Všech šest jich vypadlo hned v prvním kole a teprve podruhé od konce druhé světové války není žádný z Australanů v druhém kole. Austrálie má přitom 21 wimbledonských vítězů mužské dvouhry, lepší bilancí se mohou pochlubit jen USA a Británie.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze