11. července 2022 • 10:18

Kyrgios zase řádil: Měla 700 drinků, vyhoďte ji! Jen dva, hájila se právnička

Autor: vmn, inf
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Famózní bitva! Muchová ve finále Roland Garros padla, slaví Šwiateková
Hovorka bilancuje po kariéře: Mám před sebou čistý stůl. Co řekl o potyčce s Kangou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Emoce a Nick Kyrgios k sobě patří asi jako jeho vlast a klokani. Svérázný Australan nevydržel v klidu ani v chrámu dodržování tenisových tradic – na centrkurtu při finále Wimbledonu. Nejvíc ho naštvala divačka, která mu „radila“ i během výměn. „Vypadá, jako kdyby měla 700 drinků,“ dohadoval se s rozhodčím. Sice se o 698 spletl, ale ženu z tribuny stejně na několik desítek minut vyvedli. Polská právnička se následně omluvila. Ani poražený finalista nekončil neděli zcela střízlivý.V první sadě finále vyhrál a působil velmi soustředěně. S přibývajícím časem a sety na soupeřově kontě ale Nicka Kyrgiose přemáhaly emoce. Dohadoval se nejdřív sám se sebou, pak se svým týmem v boxu a nejvíc ho ve třetím setu rozčílila žena na tribuně, která směrem k němu mluvila i během výměn.

„Ta ženská se zbláznila. Mluví se mnou při každém míčku. Skoro mě to stálo gem, proč je ještě pořád tady?“ stěžoval si Kyrgios umprirovému rozhodčímu na dámu v první řadě. Ten mu odpověděl, že má problémy problémovou divačku identifikovat, ale dostal rychlou odpověď. „Ta v šatech, co vypadá, jako kdyby vypila 700 drinků.“

O chvíli později již pořadatelé pomáhali polské právničce Anie Palusové opustit tribuny centrálního dvorce. Nabídli jí vodu a žena se po několika desítkách minut mohla na finále vrátit.

„Měla jsem jen jedno pimms (koktejl s ginem) a jedno rosé. Bylo horko a neměla jsem klobouk, opravdu se omlouvám,“ kála se 32letá divačka, když ji po zápase odchytili angličtí novináři.

Divačka Ania Palusová se po několika desítkách minut mohla do hlediště vrátit
Divačka Ania Palusová se po několika desítkách minut mohla do hlediště vrátit

„Fandím mu. Chtěla jsem ho podpořit, protože vždycky říkal, že je publikum proti němu. Asi to ode mě zašlo příliš daleko, ale měla jsem dobré úmysly,“ dodala s tím, že je jí 27letý Australan sympatický i tím, že přiznal boj s depresemi, kterými trpěla i ona.

Sám Kyrgios se k incidentu vrátil i na tiskové konferenci: „Nemyslím si, že by mě to stálo zápas. Stál jsem proti jednomu z nejlepších hráčů všech dob, ale nepotřebuji, aby mi někdo totálně opilý radil při každém míčku. Už jsem pár nocí zažil a na ní bylo jasné, že má dost.“

Přestože Kyrgios během zápasu nepředvedl ty nejhorší ze svých proslulých výlevů, neodpustil si několik sprostých výrazů, na což jsou pořadatelé velmi hákliví. Zvlášť když v královské lóži seděl princ William , vévodkyně Kate a teprve 8letý princ George, budoucí vládce Commonwealthu (tedy i Austrálie). Po zápase dostal pokutu 4000 dolarů (přibližně 100 tisíc korun) za „slyšitelné obscénnosti.“ Mrzet ho to ale příliš nemusí, odměna pro poraženého finalistu je řádově vyšší.

S vítězným Novakem Djokovičem se vsadili o večeři, na tu ale hned po finále nedošlo – triumfující Srb totiž s manželkou kromě sedmého titulu na Wimbledonu slavil i osmé výročí od svatby. Kyrgios tak životní úspěch slavil se svou přítelkyní a týmem… A s lavhí piva české značky v ruce.

Rebel Kyrgios poprvé ve finále grandslamu: kolik už zaplatil na pokutách a z čeho je obviněn?
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud