Wimbledon 2019 | Wimbledon se poprvé hrál pod střechou | iSport.cz
29. června 2009 • 18:55

Wimbledon se poprvé hrál pod střechou

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE - Na turnaji ve Wimbledonu se poprvé v historii hrálo pod zataženou střechou. Nové zařízení na centrálním dvorci stálo podle odhadů asi 80 milionů liber (2,4 miliardy korun).Premiéru pod střechou si dnes odbyly nejvýše nasazená Ruska Dinara Safinová a vítězka travnatého grandslamu z roku 2006 Francouzka Amelie Mauresmová.

Češi končí, Berdych i Štěpánek padli >>>

"Na tenhle moment jsme v turnaji dlouho čekali. Snad poprvé ve Wimbledonu si někdo přál déšť. Je to vskutku historický moment, ale dál raději preferujeme slunečné dny, takže jsme rádi, že se později opět vyjasnilo," řekl výkonný ředitel klubu Ian Ritchie.

Zatímco v prvním hracím týdnu tenistům v Londýně až nezvykle přálo počasí, dnes odpoledne se nad All England Clubem rozpršelo. Krátce před 18:00 SELČ musely být zápasy na většině kurtů - včetně osmifinálového duelu Radka Štěpánka s Lleytonem Hewittem - přerušeny, ale na hlavním dvorci starém 87 let se mohlo pokračovat.

Zatímco na centrkurtu se díky nové střeše hrálo, Štěpánek s Hewittem museli čekat, až přestane pršet
Zatímco na centrkurtu se díky nové střeše hrálo, Štěpánek s Hewittem museli čekat, až přestane pršet


Hlavní rozhodčí turnaje Andy Jarrett nařídil za stavu 6:4 a 1:4 pro Mauresmovou zatáhnout střechu, což dopřálo oběma hráčkám krátkou pauzu. Instalace střechy sice trvá jen zhruba deset minut, ale ještě o něco delší čas vyžaduje spuštění větracího systému.

"Skvělé. Velmi pěkné. S ničím se to nedá srovnat," řekla po utkání světová jednička Safinová. Ruska vyhrála první míč v "halovém" Wimbledonu, když se jí povedl přesný prohoz. Mauresmová pak kontrovala esem a prvním získaným gamem pod střechou, ale navždy bude do wimbledonských análů jako premiérová vítězka po zataženou střechou zapsána Safinová. "Zvláště atmosféra je výraznější," uvedla.

"Je to (střecha) určitě velké plus, aby se v turnaji mohlo pokračovat," řekla Mauresmová, která si při návratu na dvorec mohla vykroutit krk, když zkoumala průhlednou střechu nad hlavou. Při hře si všimla drobných změn. "Míč více letí a chvilku nám oběma trvalo, než jsme si na to zvykly," řekla francouzská hráčka.

Jako první si pod zatahovací střechou v All England Clubu zahrály letos v květnu při slavnostním otevření zrekonstruovaného dvorce tenisové legendy Andre Agassi, Steffi Grafová, Kim Clijstersová a bývalý britský reprezentant Tim Henman.

Témata:  sport, tenis, wimbledon, střecha
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud