Hrdina Murray zkritizoval střechu | iSport.cz
30. června 2009 • 08:57

Hrdina Murray zkritizoval střechu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Murray válčil pod střechou
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VIDEOGRAFIKA: Jak extraligoví střelci sbírali body v přesilovkách?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenisový Wimbledon má za sebou první dva zápasy pod zatahovací střechou. Zatímco Dinara Safinová s Amélií Mauresmovou si po utkání nemohly novinku vynachválit, domácí Andy Murray kvůli velkému dusnu střechu kritizoval.Jako první si pod střechou, jejíž stavba vyšla zhruba na 80 milionů liber (asi 2,4 miliardy korun), zahrála světová jednička Dinara Safinová s wimbledonskou šampionkou z roku 2006 Amélií Mauresmovou. "Asi to bylo poprvé, co jsme si přáli, aby začalo pršet," citovala agentura AP předsedu pořádajícího All England Clubu Iana Ritchieho. "Ale pořád máme radši sluníčko," dodal.

"Je to rozhodně plus. Letos ještě nebylo vyloženě hnusné počasí, ale pamatuji si pár Wimbledonů, kdy pršelo opravdu hodně," řekla Mauresmová po prohře 6:4, 3:6 a 4:6. Podle francouzské tenistky se navíc po zatažení střechy změnily herní podmínky. "Měla jsem pocit, jako by míček létal rychleji. Musely jsme si na to obě zvyknout," dodala s tím, že jí potíže dělalo i osvětlení. "Když byl míček vysoko ve vzduchu, docela to oslňovalo," uvedla.

"I fanoušci se dožadovali střechy, takže po jejím zatažení byla neuvěřitelná atmosféra," připomněla Safinová skandování "Střecha! Střecha!" kterým se příznivci dožadovali zatažení. "Navíc jsem vyhrála, takže všechno bylo fajn," dodala.

Po utkání Safinové s Mauresmovou nastoupil na kurt domácí miláček Andy Murray se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou a jejich pětisetová bitva skončila těsně před půlnoci - tedy o hodinu později, než se kdy v All England Clubu hrálo. Murray však po zápase střechu kritizoval. "Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl. Navíc jsem byl zpocený, jako bych se vykoupal. Taky jsme si pořád museli otírat ruce, protože na kurtu bylo velmi, velmi dusno," řekl.

Témata:  sport, Wimbledon, střecha
Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud