Proč zapadá hvězda Nicole Vaidišové? | iSport.cz
Pavel Novotný
29. listopadu 2008 • 04:00

Proč zapadá hvězda Nicole Vaidišové?

TOP VIDEA
TOP 10 českých dresů. Euro 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita TOP 10 českých dresů. Euro 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita
iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO, FOTOGALERIE - "Jednou budu světovou jedničkou," oznámila před dvěma lety mladičká Nicole Vaidišová. Dnes se však devatenáctiletá hvězdička českého tenisu trápí na 41. místě světového žebříčku.A na právě uplynulou sezonu by nejraději zapomněla.

Český ženský tenis už dlouho neměl tak nadějnou tenistku jakou je v současnosti Nicole Vaidišová. Po Janě Novotné se tak opět objevila hráčka, která měla a má potenciál na to, aby se dostala mezi absolutní elitu bílého sportu. A proč ne rovnou až na samotný vrchol. Konečně má k tomu všechny předpoklady. Posuďte sami:

Rodačka z německého Norimberku začala svojí kariéru pod vedením nevlastního otce Aleše Kodata vskutku famózně. Z prvního turnajového triumfu na okruhu WTA se radovala již ve svých patnácti letech, kdy nenašla přemožitelku ve Vancouveru. Stala se tak šestou nejmladší hráčkou v historii, která zvedla nad hlavu trofej za turnajové vítězství. Ve stejném roce dokázala tento úspěch zopakovat, když zničila všechny své soupeřky na turnaji v Taškentu.

Nicole Vaidišová bojuje ve Wimbledonu s Anou Ivanovičovou


Jako hurikán vlétla Vaidišová i do sezony 2005, kdy si ve třech týdnech připsala neuvěřitelné tři turnajové triumfy (Soul, Tokio, Bangkok). V té době již nikdo nepochyboval, že se rodí nová hvězda. Stala se tak teprve šestou ženou v tenisové historii, které se podařilo zvítězit na pěti turnajích WTA před svými sedmnáctými narozeninami.

Český tenis? Připravte se na špatné časy >>>

Ve stejném roce se česká kometa dostala již do elitní dvacítky a fantastický rok zakončila na čtrnáctém místě žebříčku. Svět se nepřestával divit a Česko se těšilo na novou superstar navazující na tradici Mandlíkové, Navrátilové, Sukové či Novotné.

O rok později si sedmnáctiletá slečna připsala jen jeden turnajový triumf za vítězství na turnaji ve Štrasburku, zato se však prokousala do semifinále Roland Garros. Stala se tak šestou nejmladší hráčkou historie, které se něco takového podařilo. Čtvrtého srpna 2006 poprvé pronikla do nejlepší desítky tenistek planety.

Rok 2007 se nesl ve znamení zranění. Přesto dokázala česká hráčka dojít do semifinále turnaje v Sydney, ale především stejně daleko na prvním grandslamovém turnaji roku v Melbourne, kde podlehla až Sereně Williamsové. Na konci května se dostala na zatím nejvyšší pozici světového žebříčku, kdy shlížela na zbytek tenisového světa ze sedmé pozice.

Francie kráčí do tenisového ráje >>>

Zatím poslední rok české tenistky se nesl ve znamení čistě špatných zpráv. Rozchod se svým nevlastním otcem a trenérem v jedné osobě Alešem Kodatem a další události v osobním životě Vaidišové vedly k tvrdému vystřízlivění.

Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová


Devatenáctiletá hráčka si připsala jen semifinálovou účast v Sydney a čtvrtfinále slavného Wimbledonu, kde podlehla Číňance Zhengové. Od tohoto okamžiku se probojovala maximálně do druhého kola! Pro srovnání: V roce 2005 činilo skóre Češky 45 vyhraných zápasů k 14 porážkám, zatímco poslední sezonu má stav vyrovnaný 19:19.

Fanoušci Federerovi věří >>>

Nicole Vaidišové je devatenáct let a stále patří mezi obrovské naděje českého tenisu. Věřme, že se nebude opakovat příběh Martiny Hingisové, která si po rozchodu se svojí matkou a trenérkou v jedné osobě prakticky zavřela dveře do elitní tenisové společnosti.

Vaidišová má všechny přednosti a předpoklady, které se od dnešní špičkové tenisové hráčky očekávají. Je jen na ní, jak s nimi dokáže naložit a zda si jednou opravdu na hlavu nasadí korunu pro nejlepší tenistku světa. Český tenis by to moc potřeboval.

Témata:  sport, tenis, Vaidišová
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud